پنج شنبه ١٦ مرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > استفاده از ماسک اجباری است/برگزاری مراسم های عروسی و عزا در سراسر استان هرمزگان مطلقا ممنوع است و برای متخلفین پرونده قضایی تشکیل می‌شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٢٠٤٢

تاریخ:1399/04/14


دکتر همتی در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا:
استفاده از ماسک اجباری است/برگزاری مراسم های عروسی و عزا در سراسر استان هرمزگان مطلقا ممنوع است و برای متخلفین پرونده قضایی تشکیل می‌شود

استاندار هرمزگان گفت: استفاده از ماسک در همه اماکن عمومی و محل های فعالیت مشاغل مختلف، اجباری است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان، عنوان کرد: تعطیل کردن و اعمال محدودیت‌های مقابله با کرونا برای این است که افراد در خانه بمانند، اما در این مدت تعدادی از کارمندان و کارکنان در تماس‌هایی که داشتند، پیگیر بودند و اعلام می کردند که چه زمانی ادارات و دیگر بخش ها، تعطیل می‌شوند تا برای رفتن به مسافرت یا مهمانی برنامه ریزی کنند.
 
وی ادامه داد: باید بدانیم که تعطیلی برای رفتن به سفر و مهمانی نیست، بلکه برای ماندن در خانه و جلوگیری از انتقال بیماری کرونا است. 
 
استاندار هرمزگان افزود: عصرها و شب‌ها بعد از ساعات اداری که ادارات تعطیل است، کارمندان در سطح شهرها، ساحل و بازار حضور نداشته باشند و در خانه بمانند.
 
همتی تصریح کرد: همچنین روزهای پنجشنبه و جمعه که ادارات کاملا تعطیل است، دلیلی ندارد که کارمندان از خانه بیرون بیایند و لازم است جهت جلوگیری از گسترش بیماری در خانه بمانند تا خیابان ها، بازارها و ساحل خلوت باشد و شاهد کاهش حجم تردد در سطح شهرهای استان باشیم.
 
وی گفت: برگزاری مراسم های عروسی و عزا، در سراسر استان هرمزگان مطلقا ممنوع است و فرمانداری ها، بخشداری ها، دهیاری ها و نیروی انتظامی در صورت مشاهده باید مداخله لازم را انجام و برای برخورد با متخلفین در دستگاه قضایی پرونده تشکیل شود تا برخورد قانونی صورت گیرد. 
 
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت‌های اعمال شده برای مقابله با کرونا در استان، مردم در هر جا ضعف و تخلفی در رعایت پروتکل ها مشاهده کردند به نهادهای مسئول اطلاع دهند، تا برخورد قانونی انجام شود و نیروی انتظامی برای برخورد با متخلفین تمام توان خود را بسیج کند.
 
همتی بیان داشت: برای ضمانت اجرایی محدودیت‌های در نظر گرفته شده برای مقابله با کرونا در استان، گروه‌های بازرسی به صورت گسترده نظارت بر بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی، اصناف، پاساژها، بازارها، بانک ها، دفاتر خدمات عمومی، ادارات و سایر محل‌های مراجعه مردم را انجام می دهند و در صورت مشاهده تخلف در رعایت پروتکل‌های بهداشتی، حتماً برخورد قانونی لازم صورت می‌گیرد. 
 
وی اضافه کرد: با توجه به اجباری شدن استفاده از ماسک در همه اماکن عمومی و محل های فعالیت مشاغل مختلف، در بازارها، پاساژها و واحدهای صنفی، فروشنده و مشتری باید حتما از ماسک استفاده کنند و در صورت مشاهده عدم استفاده از ماسک، با مالکان واحد صنفی و مسئولان بازار و پاساژ متخلف برخورد می‌شود و ضمن جریمه، این اماکن توسط بازرسان و تعزیرات حکومتی پلمپ خواهند شد.
 
استاندار هرمزگان تاکید کرد: فرمانداران در شهرستان‌ها نظارت جدی بر بانک ها، مراکز خرید، پاساژها، بازارها، انواع صنوف، اماکن پرخطر و به ویژه دفاتر پیشخوان دولت، جهت رعایت پروتکل ها و استفاده از ماسک داشته باشند و نیروی انتظامی نیز با مداخله به موقع با متخلفان برخورد کند. 
 
همتی اظهار داشت: تمامی دستگاه‌های اجرایی و بانک ها نیز مکلف هستند، اگر ارباب رجوع ماسک نداشت در اختیار آنان قرار دهد و ورود و فعالیت کارکنان در ادارات بدون ماسک ممنوع است و مدیران دستگاه ها به کارکنان در این خصوص تاکید کنند و بازرسان و فرمانداران با متخلفان برخورد جدی داشته باشند.
 
وی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی، مرکز بهداشت و شهرداری موظف هستند، تمامی پروتکل‌های مربوط به انتقال، غسل و تدفین اجساد متوفیان ناشی از بیماری کرونا را دقیقا از بیمارستان تا آرامستان انجام دهند و در این زمینه خانواده های جان باختگان نباید دغدغه داشته باشند و دستگاه‌های مسئول مکلف به اجرای کامل این فرآیند هستند.
 
استاندار هرمزگان افزود: اجساد متوفیان ناشی از بیماری کرونا به هیچ عنوان نباید برای انجام فرآیند تدفین به خانواده ها واگذار شود و دستگاه های متولی وظیفه دارند این امورات را به نحو احسن انجام دهند.
 
همتی گفت: ارائه خدمات الکترونیکی و غیرحضوری در ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان هرمزگان تقویت شود و افزایش یابد و دستگاه ها وظیفه دارند زیرساخت‌های لازم را برای خدمات رسانی مناسب الکترونیکی فراهم کنند.
 
وی بیان داشت: مدیران برنامه ریزی کنند تا کارکنان به صورت مناسب دور کاری انجام داده و خدمات رسانی به مردم نیز متوقف نشود و تمامی خدمات در صورت امکان به صورت غیر حضوری و بدون مراجعه مردم به ادارات باشد.

شماره خبر : ٢٢٠٤٢
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/05/15

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.