پنج شنبه ٠٩ بهمن ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > حمله موشکی ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران از جنایت‌های فراموش نشدنی آمریکای جنایتکار است/ایران اسلامی با مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان به کشوری قدرتمند در منطقه و جهان و دارای عزت و اقتدار تبدیل شده است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٢٠٢٩

تاریخ:پنج شنبه ١٢ تير ١٣٩٩


استاندار هرمزگان در مراسم سی و دومین سالگرد شهادت ۲۹۰ مسافر پرواز شماره ۶۵۵ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران:
حمله موشکی ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران از جنایت‌های فراموش نشدنی آمریکای جنایتکار است/ایران اسلامی با مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان به کشوری قدرتمند در منطقه و جهان و دارای عزت و اقتدار تبدیل شده است

استاندار هرمزگان گفت: حمله موشکی و هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران توسط ناو آمریکایی وینسنس، نمونه بارزی از جنایت‌های آمریکا بر علیه ملت ایران است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در مراسم سی و دومین سالگرد شهادت ۲۹۰ مسافر پرواز شماره ۶۵۵ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به جنایت های آمریکا بر علیه ملت ایران، عنوان کرد: حمله موشکی و هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران توسط ناو آمریکایی وینسنس، نمونه بارزی از جنایت‌های آمریکا بر علیه ملت ایران است.
 
وی ادامه داد: از نمونه های اخیر جنایت های آمریکا نیز می‌توان به ترور شخصیت محبوب منطقه‌ای و بین المللی، سردار سپهبد شهید سلیمانی اشاره کرد.
 
استاندار هرمزگان افزود: آمریکایی ها پس از انقلاب اسلامی هر جا اقدامی بر علیه ملت ایران انجام دادند، پاسخ محکمی نیز دریافت کردند که نمونه آن هدف قرار دادن و از بین بردن پهپاد آمریکا با تصمیم و اقدام دقیق و هوشمندانه نیروهای مسلح کشورمان بود که هیمنه آمریکا را درهم شکست.
 
همتی اقتدار و عظمت ایران اسلامی را ناشی از استقلال، ایمان به خدا و اراده ملت دانست و بیان داشت: ایران اسلامی توانسته با مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان به ویژه آمریکای جنایتکار، امروز به کشوری قدرتمند در منطقه و جهان و دارای عزت و اقتدار و تاثیر گذاری تبدیل شود.
 
وی گفت: کشور ما در مسیر رسیدن به اهداف خود در نقطه‌ای استراتژیک ایستاده است که این امر نتیجه مقاومت و تقدیم شهدای بسیار است.
 
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: با مقاومت ملت ایران، تحولات بزرگی در کشور رخ داده و با تکیه بر توانمندی های داخلی و یکپارچگی و وحدت مردم، در حال پیمودن ادامه راه خود برای رسیدن به قله اهداف خود هستیم.
 
همتی با تاکید بر اینکه جنایت‌های آمریکا را فراموش نخواهیم کرد، بیان داشت: امروز آمریکایی‌ها می‌دانند که توان مقابله با ایران را ندارند و این افتخار بزرگی برای کشورمان است.
 
وی با بیان اینکه باید هرچه بیشتر در راه پاسداری از ارزش‌های انقلاب اسلامی بکوشیم، اظهار داشت: در راستای سازندگی هرچه بیشتر در کشور و تقویت اقتصاد مقاومتی، همه ما در دستگاه‌های مختلف باید وظیفه خود را بشناسیم و به آن عمل کنیم.
 
استاندار هرمزگان با بیان اینکه امروز تجهیزات دفاعی کشورمان در نیروهای مسلح به طور کامل در داخل تولید و تامین می‌شود، اضافه کرد: ساخت پالایشگاه عظیم و بسیار مهم ستاره خلیج فارس توسط جوانان و مهندسان کشورمان انجام شد و امروز خط انتقال نفت به جاسک نیز به دست جوانان این کشور در حال احداث می باشد.
 
همتی با بیان اینکه امسال برای اولین بار در حال تجربه کردن بودجه و اقتصاد بدون اتکا به نفت هستیم، عنوان کرد: امروز کشور بدون تکیه بر درآمدهای نفتی در حال اداره شدن است و به زودی گشایش های بزرگ در این راستا خواهیم داشت که به برکت مقاومت و ایستادگی ملت ما به دست آمده است.
 
وی با اشاره به امنیت مثال زدنی کشورمان، یادآور شد: این روزها شاهد هستیم که نفتکش‌های کشورمان از میان دشمن عبور کرده و به ونزوئلا نفت صادر می‌کنند که این موفقیت در سایه امنیت کشور و اقتدار نیروهای مسلح ایران اسلامی رقم خورده است.
 
در دوازدهم تیر سال ۱۳۶۷ هواپیمای مسافربری پرواز شماره ۶۵۵ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران که از مبدأ فرودگاه بندرعباس عازم فرودگاه دبی بود، بر فراز آب های خلیج فارس از سوی ناو آمریکایی وینسنس مورد حمله موشکی قرار گرفت و ۲۹۰ مسافر آن به شهادت رسیدند.

شماره خبر : ٢٢٠٢٩
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/11/08

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.