پنج شنبه ٠٩ بهمن ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > خلیج فارس به یاد ۲۹۰ شهید پرواز شماره ۶۵۵ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گلباران شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٢٠٢٨

تاریخ:پنج شنبه ١٢ تير ١٣٩٩


در مراسمی با حضور استاندار هرمزگان؛
خلیج فارس به یاد ۲۹۰ شهید پرواز شماره ۶۵۵ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گلباران شد

همزمان با دوازدهم تیر ماه، سی و دومین سالگرد شهادت ۲۹۰ مسافر هواپیمای مسافربری پرواز شماره ۶۵۵ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، محل شهادت این شهدای بزرگوار در آب های نیلگون خلیج فارس، با حضور دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس و جمعی از دیگر مسئولان، گلباران شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، در دوازدهم تیر سال ۱۳۶۷ هواپیمای مسافربری پرواز شماره ۶۵۵ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران که از مبدأ فرودگاه بندرعباس عازم فرودگاه دبی بود، بر فراز آب های خلیج فارس از سوی ناو آمریکایی وینسنس مورد حمله موشکی قرار گرفت و ۲۹۰ مسافر آن به شهادت رسیدند.
 
استاندار هرمزگان در پیامی به این مناسبت، عنوان کرد: این اقدام ضدبشری آمریکای جنایتکار در هدف قرار دادن یک هواپیما که مسافران آن مردان و زنان و کودکان بی دفاع هستند، نشان می دهد آمریکا ارزشی برای حقوق بشر قائل نیست و با وجود چنین سوابقی شرم آور است که آمریکا دم از حقوق بشر می زند.
 
وی ادامه داد: خلیج‌فارس برای همیشه تاریخ جنایت آمریکایی ها در حمله به هواپیمای مسافربری را شهادت می دهد و وقوع چنين حادثه دلخراشي چهره واقعي آمريكا را آشكار ساخت و با اين جنايت نشان داد كه بويي از انسانيت نبرده و جان انسان هاي بي گناه براي آنها ارزشي ندارد.
 
استاندار هرمزگان افزود: به برکت خون شهیدان به خصوص شهدای دوازدهم تیر، ایران اسلامی اقتدار کامل خود در آب های نیلگون خلیج فارس را به منصه ظهور رسانده است و صادرات نفت ایران از خلیج فارس به دور ترین نقاط دنیا، انجام می‌شود.
 
همتی تصریح کرد: ملت بزرگ ايران در طول بیش از  ۴۱ سال گذشته با پايبندي به آرمان هاي انقلاب اسلامي در برابر استكبار جهاني و در راس آنها آمريكا ايستاده است و چنين جناياتي نه تنها خللي در اراده اين ملت ايجاد نكرده، بلكه عزم مردم ايران اسلامي براي مبارزه با استكبار را افزايش داده است.
 
وی گفت: اينجانب فرارسيدن ۱۲ تير ماه سی و دومین سالگرد شهادت ۲۹۰ مسافر پرواز شماره ۶۵۵ هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران را به ملت شريف ايران و به خصوص مردم هرمزگان كه تعداد زيادي از شهداي اين حادثه از هرمزگاني هاي غيور و دلاور بودند، تسليت عرض مي نمايم و اميدوارم راه شهدا را با صلابت ادامه دهيم.

شماره خبر : ٢٢٠٢٨
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/11/08

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.