پنج شنبه ٠٩ بهمن ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > گمرک بندر گوگسر شهرستان جاسک به زودی آغاز به کار می کند


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٢٠٢٦

تاریخ:چهارشنبه ١١ تير ١٣٩٩


معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان خبر داد:
گمرک بندر گوگسر شهرستان جاسک به زودی آغاز به کار می کند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: گمرک بندر گوگسر شهرستان جاسک با هدف تسهیل فعالیت های تجاری و بازرگانی در این منطقه به زودی رسماً فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر ایرج حیدری در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان هرمزگان با اشاره به آغاز فعالیت گمرک در بندر گوگسر، عنوان کرد: گمرک بندر گوگسر شهرستان جاسک با هدف تسهیل فعالیت های تجاری و توسعه صادرات به ویژه صادرات محصولات شیلاتی طی روزهای آینده رسماً فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
 
وی در همین رابطه گفت: با پیگیری های بعمل آمده در سطح ملی، مرزهای رسمی متعددی به همراه بازارچه های ملوانی در مناطق مختلف هرمزگان برای رشد و توسعه این مناطق مصوب و عملیاتی گردید.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان با تاکید بر تقویت زیرساخت ها در بندرهای کوچک استان، خاطرنشان کرد: تکمیل زیرساخت ها در بنادر کوچک استان مستقر در شهرستان های میناب، سیریک، جاسک و پارسیان برای توسعه مبادلات تجاری در این مناطق نیازمند پیگیری و اهتمام ویژه است.
 
حیدری با اشاره به اهمیت رفع مشکلات ملوانان، تصریح کرد: مدیران دستگاه های اجرایی ذیربط شرایط را برای فعالیت ملوانان در مناطق مختلف هرمزگان به ویژه در شرق استان در چارچوب فرآیندهای قانونی با رفع موانع تسریع کنند.
 
وی افزود: ایجاد بازارچه های ملوانی در شرق و غرب استان از جمله اقدامات بسیار مناسب برای بهبود معیشت مرزنشینان بود که نیازمند تقویت است.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان اظهار داشت: بهبود معیشت مردم مرز نشین هرمزگان دغدغه تمامی مسئولان ارشد استان است و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد شد.
 
وی گفت: دستگاه‌های اجرایی پیشنهادات خود را در زمینه اصلاح آئین نامه های مرتبط با فعالیت های ملوانی و ته لنجی جهت پیگیری از طریق معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور برای ارتقاء معیشت مرزنشینان استان ارائه نمایند.
 
حیدری با اشاره به اهمیت تقویت ارتباطات یا کشورهای همسایه، افزود: تقویت مبادلات تجاری و بازرگانی با کشورهای همسایه برای توسعه صادرات در بخش های مختلف کشاورزی، صنعتی، شیلاتی نیازمند برنامه ریزی و پیگیری است.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان تصریح کرد: بخش خصوصی ظرفیتی بسیار مهم در هرمزگان برای توسعه صادرات غیرنفتی است که باید با رفع موانع پیش روی فعالان این بخش زمینه گسترش صادرات مهیا گردد.

شماره خبر : ٢٢٠٢٦
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/11/08

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.