پنج شنبه ٠٩ بهمن ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > عملیات اجرایی طرح ساماندهی و کنترل سیلاب رودخانه‌های سدیچ و گابریک آغاز شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٢٠٢٥

تاریخ:چهارشنبه ١١ تير ١٣٩٩


با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان؛
عملیات اجرایی طرح ساماندهی و کنترل سیلاب رودخانه‌های سدیچ و گابریک آغاز شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: در فاز اول طرح ساماندهی و کنترل سیلاب رودخانه‌های سدیچ و گابریک، چهار روستای این منطقه که بیشترین خسارت را در سیل سال گذشته متحمل شدند مورد توجه فنی قرار خواهند گرفت و دایکی به طول دو هزار و ۶۰۰ متر اراضی پایین دست و روستاها را ایمن می‌کند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، رضا مدرس در حاشیه مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح ساماندهی و کنترل سیلاب رودخانه های گابریک و سدیچ شهرستان جاسک، افزود: با توجه به سوابق سیلاب هاى رخ داده در رودخانه هاى گابریک و سدیچ و خسارت هاى شدید در سیلاب دى ماه سال گذشته، شرکت آب منطقه اي هرمزگان برنامه ساماندهی و کنترل سیلاب رودخانه هاى مذکور را بعنوان اولویت در دستورکار قرار داده است.
 
وی خاطرنشان کرد: این طرح در فاز نخست شامل ایجاد دایک خاکى پوشش دار با حفاظت آرمورى بر روى رودخانه سدیچ در محدوده روستاى سدیچ با طول ۵۲۰ متر و ارتفاع پنج متر و بر روى رودخانه گابریک در محدوده روستاهاى کروچ، نوروزکار و حاجى آباد با طول دو هزار و ۶۰۰ متر و ارتفاع سه متر با هدف حفاظت مراکز جمعیتى، اراضى کشاورزى، جاده ها، زیرساخت ها در برابر سیلاب در راستاى کمک به افزایش توسعه، اشتغال و حفاظت از جان و مال ساکنین منطقه انجام خواهد شد. 
 
مدرس اضافه کرد: فازهاى بعدى طرح نیز شامل احداث دایک هاى حفاظتى و انجام عملیات لایروبى در محدوده رودخانه هاى فوق الذکر در بازه هایى از 
روستاهاى گنجک، لیره اى، گرندو، دمک پایین و پرکوه خواهد بود.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با اشاره به اهداف طرح ساماندهی و کنترل سیلاب رودخانه های گابریک و سدیچ شهرستان جاسک،  گفت: اهداف از اجرای این طرح کنتر ل و عبور ایمن سیلاب رودخانه هاى گابریک و سدیچ، جلوگیرى از فرسایش خاک و تثبیت بستر رودخانه ها و حفاظت مناطق مسکونى روستاهاى سدیچ، کروچ، نوروز کار و حاجى آباد بوده است.
 
وی افزود: همچنین کاهش نیاز به جابجایى مراکز جمعیتى، حفاظت تاسیسات زیربنایى، خطوط انتقال، تجهیزات و زیرساخت ها حفاظت اراضى کشاورزى و چاه هاى آب منطقه، کاهش ریسک هاى سرمایه گذارى در منطقه، جلوگیرى از تخریب جاده هاى ارتباطى محدوده طر ح و فراهم سازى بستر مناسب و کاهش مخاطرات جهت توسعه فعالیتهاى کشاورزى از دیگر اهداف این طرح می باشد.

شماره خبر : ٢٢٠٢٥
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/11/08

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.