شنبه ٢١ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > تمامی افراد دارای آزمایش مثبت کرونا به مدت دو هفته در مکان های اقامتی و مراکز تکمیل درمان قرنطینه می‌شوند/مردم از برگزاری هر گونه مجالس عروسی، ختم و مهمانی خودداری کنند و به مسافرت نروند/استفاده از ماسک در جلوگیری از انتقال بیماری کرونا بسیار تاثیرگذار است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٧٤٥

تاریخ:1399/03/10


استاندار هرمزگان پس از حضور از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس در جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا:
تمامی افراد دارای آزمایش مثبت کرونا به مدت دو هفته در مکان های اقامتی و مراکز تکمیل درمان قرنطینه می‌شوند/مردم از برگزاری هر گونه مجالس عروسی، ختم و مهمانی خودداری کنند و به مسافرت نروند/استفاده از ماسک در جلوگیری از انتقال بیماری کرونا بسیار تاثیرگذار است

استاندار هرمزگان گفت: با به کارگیری تمامی امکانات اقامتی و همچنین مراکز تکمیل درمان در استان، تمامی افرادی که دارای آزمایش مثبت کرونا هستند به مدت دو هفته در این مکان های اقامتی قرنطینه می‌شوند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی پس از حضور از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس در جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا، عنوان کرد: بر اساس تصمیم ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا، مساجد در سراسر کشور تنها برای برگزاری نمازهای یومیه باز گشایی می‌شوند و در مساجد تجمع و برگزاری مجالس نخواهیم داشت. 
 
وی ادامه داد: مردم برای حضور در مسجد ، حتماً از ماسک و وسایل شخصی برای نماز استفاده کنند و افراد دارای سن بالا و بیماری زمینه‌ای نیز، در خانه بمانند.
 
استاندار هرمزگان افزود: یکی از دلایل افزایش آمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان هرمزگان عدم رعایت قرنطینه ۱۴ روزه توسط افرادی است که آزمایش تست کرونای آنها مثبت اعلام می‌شود.
 
همتی تصریح کرد: متاسفانه این افراد با وجود مثبت بودن تست کرونا در جامعه حضور می یابند و با فعالیت و رفت و آمد و همچنین عدم رعایت فاصله گذاری از جمله در درون خانواده، موجب انتقال بیماری می‌شوند.
 
وی گفت: افزایش ظرفیت تعداد تست های آزمایشگاهی موجب شناسایی بیشتر افراد فاقد علائم مبتلا به کرونا در هرمزگان شده است و این امر زمانی مفید خواهد بود که افراد دارای آزمایش مثبت کرونا قرنطینه شوند تا هم خودشان بهبود یابند و هم با دیگران ارتباط نداشته باشند و موجب انتقال بیماری نشود.
 
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: با توجه به عدم رعایت قرنطینه خانگی، تصمیم گرفتیم با به کارگیری تمامی امکانات اقامتی و همچنین مراکز تکمیل درمان در استان، تمامی افرادی که دارای آزمایش مثبت کرونا هستند به مدت دو هفته در این مکان های اقامتی قرنطینه شوند.
 
همتی اظهار داشت: همچنین افراد دارای آزمایش مثبت کرونا که دانشگاه علوم پزشکی استان در بازدید از خانه آنها تایید کند و مطمئن شود که امکانات خانه به گونه ای است که فرد به مدت دو هفته در آن قرنطینه خواهد بود و با دیگران ارتباط نخواهد داشت، می توانند در خانه خود قرنطینه شوند.
 
وی بیان داشت: تمامی مردم شریف استان هرمزگان به این نکته مهم توجه داشته باشند که با توجه به شیوع بیماری کرونا و خطرات ناشی از آن برای سلامتی، تجمعات در همه مناطق استان ممنوع است و از برگزاری هر گونه مجالس عروسی، ختم و مهمانی خودداری کنند تا بیماری کرونا انتقال پیدا نکند.
 
استاندار هرمزگان تاکید کرد: در تعطیلات پیش رو در آخر هفته جاری نیز مردم هرمزگان در خانه بمانند و از هر گونه مسافرت به ویژه سفر به روستاها خودداری کنند، چون موارد بسیاری داشته‌ایم که از شهرها به روستاها سفر کرده و موجب آلودگی روستاها به ویروس کرونا شدند.
 
همتی اضافه کرد: ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان هرمزگان که دارای فضای فیزیکی محدود هستند و در اتاق ها تعداد زیادی از کارمندان حضور دارند، می توانند به مدت دو هفته کارمندان را در قالب دو شیفت صبح و عصر تقسیم کنند، تا اتاق ها خلوت باشد و تمامی کارکنان و کارگران در محیط های کار باید حتماً از ماسک استفاده کنند.
 
وی گفت: کارکنان دارای بیماری زمینه‌ای می توانند با تایید مدیر دستگاه در محل اداره حضور نیابند و افراد دارای علائم بیماری نیز نباید به مدت دو هفته در محل کار حاضر شوند.
 
استاندار هرمزگان تصریح کرد: استفاده از ماسک توسط مردم در همه مکان ها و همه مشاغل و فعالیت ها در جلوگیری از انتقال بیماری کرونا بسیار تاثیرگذار است.
 
همتی افزود: مردم برای خروج از خانه جهت انجام فعالیت های ضروری در همه مکان ها حتماً از ماسک استفاده کنند و در صورتی که کار ضروری ندارند، در خانه بمانند.
 
وی ادامه داد: در ورودی پاساژها، مراکز فروش و فروشگاه ها ماسک توزیع شود تا مردم برای انجام خرید در این مکان ها ماسک داشته باشند.
 
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: مردم تا جایی که می توانند خریدهای خود را به صورت غیر حضوری انجام دهند و بیشتر در خانه بمانند و فروشگاه ها نیز فروش اینترنتی و تلفنی و ارسال مایحتاج مردم به خانه آنها را افزایش دهند.
 
همتی اظهار داشت: گروه‌های مردمی تولید ماسک نیز بار دیگر فعالیت های خود را در استان افزایش دهند تا استفاده از ماسک در سطح جامعه گسترش یابد.
 
وی عنوان کرد: شهرداری ها و دهیاری ها دوباره با جدیت و گستردگی بیشتر، ضدعفونی مکان های عمومی و محل‌های تردد در سطح شهرها و روستاها را انجام دهند و بسیج و هلال احمر نیز در این راستا همکاری لازم را داشته باشند.

شماره خبر : ٢١٧٤٥
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/21

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.