شنبه ٢١ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > ۲۳ دفتر خدمات سرمایه گذاری در دستگاه‌های اجرایی هرمزگان ایجاد شد/کسب رتبه دوم جذب سرمایه گذاری خارجی توسط هرمزگان در سطح کشور/ضرورت ایجاد سامانه یکپارچه سرمایه گذاری و بانک اطلاعات سرمایه‌گذاری در هرمزگان


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٧٢٩

تاریخ:1399/03/07


معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان:
۲۳ دفتر خدمات سرمایه گذاری در دستگاه‌های اجرایی هرمزگان ایجاد شد/کسب رتبه دوم جذب سرمایه گذاری خارجی توسط هرمزگان در سطح کشور/ضرورت ایجاد سامانه یکپارچه سرمایه گذاری و بانک اطلاعات سرمایه‌گذاری در هرمزگان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: ۲۳ دفتر خدمات سرمایه گذاری در دستگاه‌های اجرایی هرمزگان با هدف سرعت بخشیدن به امورات سرمایه گذاران با پیگیری دفتر سرمایه گذاری استانداری هرمزگان طراحی و ایجاد شده است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر ایرج حیدری در جلسه کارگروه سرمایه گذاری استان هرمزگان با اشاره کسب دوم رتبه سرمایه گذاری توسط استان در سطح کشور، عنوان کرد: کسب رتبه دوم جذب سرمایه گذاری خارجی توسط استان هرمزگان در سطح کشور مرهون مدیریت و حمایت همه‌جانبه استاندار هرمزگان از حوزه سرمایه گذاری استان و همکاری مجموعه دستگاه های اجرایی است.
 
وی با اشاره به طراحی دفتر خدمات سرمایه گذاری در دستگاه‌های اجرایی، افزود: ۲۳ دفتر خدمات سرمایه گذاری در دستگاه‌های اجرایی استان هرمزگان با تجهیزات و نیروی انسانی مستقل و شرح وظایف مشخص برای سرعت بخشیدن به روند امورات سرمایه گذاران  با پیگیری دفتر حمایت از سرمایه گذاری استانداری طراحی و ایجاد شده است.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در همین رابطه خاطرنشان کرد: گره گشایی از کار سرمایه گذاران مهمترین مطالبه از دفاتر خدمات سرمایه گذاری در دستگاه‌های اجرایی است و انتظار است مدیران دستگاه‌های اجرایی اختیارات ویژه به این دفاتر تفویض کنند و کارشناسان مجرب و متخصص حوزه سرمایه گذاری در این بخش مستقر شوند.
 
حیدری گفت: کاهش سامانه های مرتبط با سرمایه گذاری در دستگاه‌های اجرایی و ایجاد سامانه یکپارچه سرمایه گذاری به همراه تدوین بانک اطلاعات سرمایه‌گذاری می تواند تاثیر شایانی در رفع موانع پیش روی حوزه سرمایه گذاری و سرعت بخشیدن به کارها در این حوزه کند.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان با تاکید بر تدوین اطلس پروژه های سرمایه گذاری، اظهار داشت: عملیاتی کردن طراحی و تدوین اطلس پروژه های سرمایه گذاری به همراه اخذ مجوزهای مورد نیاز برای لکه های مشخص شده سرمایه گذاری عاملی است که می تواند روند جذب سرمایه گذاری را سرعت بخشد.
 
وی با تاکید بر تشکیل شورای مهارت، خاطرنشان کرد: شکیل شورای مهارت برای تربیت نیروی انسانی متخصص و مهار مورد نیاز پروژه های سرمایه گذاری در دستور کار دستگاههای اجرایی ذیربط قرار گیرد.
 
حیدری افزود: دستگاه‌های اجرایی موانع جذب سرمایه گذاری در حوزه تخصصی خود را شناسایی و رفع نمایند.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان با تاکید بر بکارگیری ظرفیت شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی برای جذب سرمایه گذاری، گفت: باید از ظرفیت بخش خصوصی به ویژه شورای بخش خصوصی و دولتی برای سرعت بخشیدن به روند جذب سرمایه گذاری ها نهایت استفاده بعمل آید.
 
وی افزود: هرمزگان ظرفیت های بی بدیلی در حوزه های مختلف برای سرمایه گذاری به ویژه در بخش گردشگری برخوردار است که نیازمند برنامه ریزی و همت برای شکوفایی استعدادهای استان در این زمینه است.
 
حیدری تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی روند جذب تسهیلات ارزان قیمت برای سرمایه گذاری  را با پیگیری از طریق شبکه بانکی سرعت بخشند.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان افزود: دفاتر جدید سرمایه گذاری در راستای مرکز خدمات سرمایه گذاری بستری برای سرمایه گذاران در هرمزگان برای دریافت خدمات مورد نیاز در کمترین زمان ممکن است و ضروری مدیران دستگاه های اجرایی این مهم را به صورت عینی و ملموس جامعه عمل بپوشانند.

شماره خبر : ٢١٧٢٩
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/21

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.