پنج شنبه ٠٩ بهمن ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > اصول، نکات فنی و استانداردهای پرورش میگو و آبزی پروری طبق دستورالعمل ها رعایت شود/مدیران باید همواره پاسخگوی سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان باشند و موانع و مشکلات آنان را رفع کنند/صنعت پرورش میگو نقش بسیار مهمی در ارز آوری و جهش تولید دارد/لزوم تامین به موقع و مناسب لارو میگو در هرمزگان


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٣٧٥

تاریخ:سه شنبه ١٩ فروردين ١٣٩٩


استاندار هرمزگان در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان:
اصول، نکات فنی و استانداردهای پرورش میگو و آبزی پروری طبق دستورالعمل ها رعایت شود/مدیران باید همواره پاسخگوی سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان باشند و موانع و مشکلات آنان را رفع کنند/صنعت پرورش میگو نقش بسیار مهمی در ارز آوری و جهش تولید دارد/لزوم تامین به موقع و مناسب لارو میگو در هرمزگان

استاندار هرمزگان گفت: تمامی اصول و نکات فنی و استانداردها دقیقا طبق دستورالعمل های دامپزشکی در آبزی پروری و پرورش میگو رعایت شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان که با موضوع تصمیم گیری جهت لارو ریزی در مزارع پرورش میگوی هرمزگان با استفاده از لارو تولید داخل استان برگزار شد، عنوان کرد: تمامی اصول و نکات فنی و استانداردها دقیقا طبق دستورالعمل های دامپزشکی در آبزی پروری و پرورش میگو رعایت شود.
 
وی ادامه داد: برای فصل آتی پرورش میگو برنامه ریزی و آزمایش لاروهای تولید داخل استان صورت گیرد.
 
استاندار هرمزگان با بیان اینکه دستورالعمل‌های پرورش میگو باید به موقع به سرمایه گذاران اعلام شود، افزود: تامین لارو میگو نیز در زمان مناسب به شکل خوب انجام شود.
 
همتی با تاکید بر لزوم حمایت از تولیدکنندگان به ویژه در زمینه پرورش میگو در هرمزگان، تصریح کرد: شرکت‌های بیمه باید مزارع پرورش میگو را تحت پوشش بیمه قرار دهند.
 
وی با اشاره به نقش مهم صنعت پرورش میگو در ارز آوری برای کشور و توسعه صادرات، اظهار داشت: علاوه بر آن نقش این صنعت در جهش تولید نیز بسیار مهم است.
 
استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه مدیران در پاسخگویی به سرمایه‌گذاران نباید سلیقه‌ای عمل کنند، خاطرنشان کرد: مدیران موظف به رفع موانع و مشکلات تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران هستند و باید همواره پاسخگوی آنان باشند.
 
همتی همچنین از همراهی، همدلی و هماهنگی خوب دستگاه قضایی در هرمزگان در راستای رفع موانع تولید به ویژه در حوزه پرورش میگو، تشکر و قدردانی کرد.

شماره خبر : ٢١٣٧٥
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/11/08

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.