پنج شنبه ٠٩ بهمن ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > ساکنان و شاغلان در هرمزگان که در حال بازگشت از مسافرت هستند، تحت مراقبت و قرنطینه قرار می‌گیرند/ظرفیت آزمایش بیماری کرونا در هرمزگان تا هفته آینده به ۲۰۰ تست در روز افزایش می‌یابد/توقف خودرو و تجمع افراد در ساحل، پارک ها و بوستان های شهر بندرعباس ممنوع است/مردم همچنان توصیه ماندن در خانه را جدی بگیرند و تردد غیرضروری نداشته باشند


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٣٥٣

تاریخ:شنبه ١٦ فروردين ١٣٩٩


دکتر همتی در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا مطرح کرد:
ساکنان و شاغلان در هرمزگان که در حال بازگشت از مسافرت هستند، تحت مراقبت و قرنطینه قرار می‌گیرند/ظرفیت آزمایش بیماری کرونا در هرمزگان تا هفته آینده به ۲۰۰ تست در روز افزایش می‌یابد/توقف خودرو و تجمع افراد در ساحل، پارک ها و بوستان های شهر بندرعباس ممنوع است/مردم همچنان توصیه ماندن در خانه را جدی بگیرند و تردد غیرضروری نداشته باشند

استاندار هرمزگان گفت: ساکنان و افرادی که در استان هرمزگان شاغل هستند و در تعطیلات نوروز به مسافرت رفته و در حال بازگشت به استان هستند، با هماهنگی سازمان ها و دستگاه هایی که در آن ها فعالیت می کنند، تحت مراقبت و قرنطینه قرار می‌گیرند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان با اشاره به تدابیر اتخاذ شده برای کنترل و مراقبت افرادی که از سفر بازگشته‌اند، عنوان کرد: ساکنان و افرادی که در استان هرمزگان شاغل هستند و در تعطیلات نوروز به مسافرت رفته و در حال بازگشت به استان هستند، با هماهنگی سازمان ها و دستگاه هایی که در آن ها فعالیت می کنند، تحت مراقبت و قرنطینه قرار گرفته و اطلاعات مربوط به وضعیت آنها در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان قرار می‌گیرد تا از این لحاظ دغدغه ای نداشته باشیم.
 
وی با اشاره به افزایش ظرفیت آزمایش و تست بیماری کرونا در هرمزگان، افزود: با توجه به راه اندازی آزمایشگاه تشخیص کرونا در هرمزگان، در حال حاضر ظرفیت روزانه ۱۰۰ تست در استان وجود دارد که با تامین تجهیزات جدید این ظرفیت تا هفته آینده به ۲۰۰ تست در روز افزایش می‌یابد تا دامنه شناسایی افراد مبتلا به کرونا را گسترش دهیم.
 
استاندار هرمزگان با تاکید بر لزوم خودداری از هرنوع تردد غیرضروری در سطح شهرها به ویژه در بندرعباس، افزود: توقف خودرو و تجمع افراد در ساحل، پارک ها و بوستان های شهر بندرعباس کاملا ممنوع است و نیروی انتظامی با متخلفان برخورد و اعمال قانون خواهد کرد.
 
همتی تصریح کرد: از مردم می خواهیم همچنان توصیه ماندن در خانه را جدی بگیرند و تردد غیرضروری در سطح شهر نداشته باشند.
 
وی خاطرنشان کرد: برای افزایش روحیه شادابی و نشاط در افراد و خانواده هایی که مبتلا به بیماری کرونا شده‌اند نیز برنامه هایی طراحی شده که اجرا خواهد شد.
 
استاندار هرمزگان بیان داشت: در گام بعدی باید از هم اکنون برای آغاز فعالیت ها به ویژه فعالیت های تولیدی و خدماتی با رعایت تمامی اصول بهداشتی و افزایش سطح ایمنی چاره اندیشی کنیم.
 
همتی با اشاره به تامین و تولید تمامی تجهیزات و امکانات مورد نیاز مقابله و درمان بیماری کرونا در هرمزگان، اضافه کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان در این راستا با پیگیری راه‌اندازی خطوط تولیدی کالاهای بهداشتی اقدامات مناسبی در استان انجام داده که از مجموعه این سازمان تشکر و قدردانی می نمایم.
 
وی گفت: همچنین با پیگیری هایی که از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، در حال انجام است و با سرمایه‌گذاری‌هایی که صورت می‌گیرد در آینده نزدیک میزان تولید ماسک در هرمزگان به ۱۵۰ هزار عدد در روز می رسد.

شماره خبر : ٢١٣٥٣
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/11/08

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.