سه شنبه ٢٤ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > بررسی آمادگی های استان ها برای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در نشست ویدئو کنفرانس وزیر کشور با استانداران سراسر کشور/دکتر همتی: استان هرمزگان از آمادگی خوبی برای اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا برخوردار است/دکتر رحمانی فضلی: اجرای این طرح صرفاً در راستای صیانت از سلامت و امنیت مردم است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٢٧٣

تاریخ:1399/01/06بررسی آمادگی های استان ها برای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در نشست ویدئو کنفرانس وزیر کشور با استانداران سراسر کشور/دکتر همتی: استان هرمزگان از آمادگی خوبی برای اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا برخوردار است/دکتر رحمانی فضلی: اجرای این طرح صرفاً در راستای صیانت از سلامت و امنیت مردم است

دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در نشست ویدئو کنفرانس با استانداران و روسای ستادهای استانی مدیریت بیماری کرونا، آمادگی های استان ها برای اجرای  طرح فاصله گذاری اجتماعی و کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا را بررسی کرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، در این نشست ویدئو کنفرانس که با حضور فرمانده ناجا، معاون دادستان کل کشور و معاونین وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی- صنعت، معدن و تجارت - وزارت کشور و در هر یک از استان ها با حضور استاندار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، فرمانده انتظامی و دادستان آن استان برگزار شد، ضمن تشریح ابعاد و چارچوب های طرح کاهش زنجیره انتقالی بیماری کرونا، نقطه نظرات و پیشنهادات استان ها مورد بررسی قرار گرفت.
 
دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان در این جلسه، عنوان کرد: استان هرمزگان از اوایل اسفند ماه با اجرای طرح کنترل و مراقبت شدید همه مبادی ورودی و خروجی استان برای پیشگیری از بیماری کرونا، تجربه خوبی در این زمینه دارد و این اقدام موجب کاهش بیش از ۹۴ درصدی مسافرت ها به استان و غربالگری افراد در مبادی ورودی این استان شده است.
 
وی ادامه داد: استان هرمزگان آمادگی خوبی برای اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا و جلوگیری از سفرهای غیر ضروری را دارد و راه ها و مبادی درون استان نیز تحت کنترل و مراقبت برای جلوگیری از بیماری کرونا قرار دارند.
 
استاندار هرمزگان افزود: برای اجرای بهتر این طرح، نیروهای بسیاری در این استان ساماندهی و تحت آموزش قرار گرفته‌اند و فرمانداران نیز کنترل همه مبادی ورودی و خروجی در همه شهرستان های استان را تحت نظارت دارند.
 
همتی تصریح کرد: هماهنگی خوبی میان همه دستگاه های مسئول در این زمینه با مدیریت استانداری و فرمانداری ها در هرمزگان شکل گرفته و تیم‌های کنترل در همه مبادی استان مورد پشتیبانی هستند.
 
وزیر کشور نیز در این نشست، ضمن تشکر از همراهی های مردم  در مسیر مدیریت بیماری کرونا و تقدیر از تلاش همه استان ها در این مسیر، گفت: علیرغم برخی نارسائی ها، بحمد ا... برآیند اقدامات دستگاه های مختلف، تا کنون چه در عرصه درمان، چه در عرصه تأمین اقلام و کالاهای مورد نیاز مردم و چه از نظر تعامل با افکار عمومی، در مجموع قابل قبول و مناسب است.
 
دکتر رحمانی فضلی، با مرور روند تصویب طرح به عنوان گام جدید فعالیت ها در روند مدیریت بیماری کرونا که بر اساس پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دنبال شده است، تاکید کرد؛ طرح پس از آنکه مورد تایید نهائی ریاست جمهوری، قرار گرفت، از سوی وزارت کشور اطلاع رسانی خواهد شد.
 
وزیر کشور با تصریح بر مشارکت همه دستگاه های عضو ستاد ملی مدیریت کرونا در اجرای طرح، مسئولیت اجرای طرح را بر عهده کمیته اجتماعی انتظامی ستاد بر شمرد و گفت: آقای ذوالفقاری به عنوان رئیس این کمیته، مسئول راهبری اجرای طرح و  سخنگوی طرح در سطح ملی خواهد بود و در هر استان هم یک سخنگوی طرح تعیین خواهد شد.
 
دکتر رحمانی فضلی با اطمینان خاطر به مردم مبنی بر اینکه پیش از اجرای طرح اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت، بر تلاش حداکثری صدا و سیما و سایر رسانه ها برای انعکاس دقیق طرح و پیگشیری از بروز هرگونه نگرانی در مردم تأکید کرد.
 
وزیر کشور در همین زمینه با اشاره به اهمیت همکاری مردم در اجرای طرح خاطرنشان کرد: مرکز ثقل و قدرت واقعی اجرای طرح مردم هستند و هر تلاشی در اجرای این طرح، صرفاً در راستای صیانت از سلامت و امنیت مردم خواهد بود.
 
شايان ذكر است؛ فرمانداران ٤٣٠ شهرستان كشور نیز همزمان از طريق ويدئو كنفرانس اين جلسه را مشاهده و مستقيماً در جريان سیاست‌های وزارت كشور در اين زمينه قرار گرفتند.

شماره خبر : ٢١٢٧٣
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/23

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.