چهارشنبه ٢٥ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > نظارت و کنترل جدی و مستمر فرمانداران و دستگاه های متولی استانی بر مبادی ورودی ضروری است /حفظ سلامتی مردم و جامعه اولویت اول ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٢٦٧

تاریخ:1399/01/03


جانشین ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان تاکید کرد:
نظارت و کنترل جدی و مستمر فرمانداران و دستگاه های متولی استانی بر مبادی ورودی ضروری است /حفظ سلامتی مردم و جامعه اولویت اول ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا است

جانشین ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، نظارت و کنترل جدی و مستمر فرمانداران و دستگاه های متولی استانی بر مبادی ورودی را ضروری دانست و گفت: کنترل مبادی ورودی و خرجی استان همچنان دنبال می شود و غربالگری در این مناطق با جدیت بیشتری ادامه خواهد داشت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر سعید ناجی در جلسه هماهنگی فرمانداران و دستگاه های استانی کنترل مبادی ورودی  استان به صورت ویدئو کنفرانس، افزود: باید تا زمانی که شرایط به حالت عادی بازنگشته تمامی تمهیدات در خصوص پیشگیری از شیوع کرونا ویروس در استان با هماهنگی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اجرائی شود.
 
وی از هرمزگانی ها خواست تا با درک شرایط فعلی و به منظور حفظ سلامت خود و عزیزانشان از تردد غیرضروری اجتناب کنند و بیان کرد: از هم استانی های عزیز می خواهیم که ترددهای غیر ضروری بین منطقه ای و درون شهری را به صفر برسانند و  در خانه های خود بمانند و از سفرهای خارج از استانی پرهیز کنند تا بتوان زنجیره شیوع کرونا را شکست.
 
ناجی با اشاره به آمار تردد مسافران نوروزی به هرمزگان گفت: آمار تردد به استان حکایت از کاهش زیاد سفرهای نوروزی به هرمزگان را دارد و در برخی مناطق این آمار به صفر رسیده است.
 
جانشین ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان با بیان اینکه برخی افراد آگاهانه یا از روی بی اطلاعی مقررات بهداشتی را زیر پا می‌گذارند، افزود: در نواحی که شاهد تمرد و شکستن حدود تعیین شده از سوی بهداشت باشیم مجبور خواهیم شد که تمهیدات ویژه ای در آن حوزه ها  اتخاذ شود چون حفظ سلامتی مردم، شهروندان و جامعه اولویت اول ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا است.
 
وی با اشاره به اینکه تمامی افراد باید از دستورالعمل وزارت بهداشت در خصوص پیشگیری از شیوع کرونا پیروی کنند، افزود: همچنین تمام صنوف، دستگاه ها، واحدهای تولید، کارخانجات و تمام حوزه های که مشمول تبعیت از دستورالعمل های بهداشتی هستند باید دستورالعمل های صادر شده از سوی وزارت بهداشت را به درستی انجام دهند.
 
ناجی خاطرنشان کرد:  دستگاه های اداری که موظف به حضور در ادارات هستند و در آماده باش کامل قرار دارند باید آمادگی لازم را برای مقابله با هر شرایطی را داشته باشند.
 
وی با بیان اینکه اگر چه استان به موقع برای مقابله با کرونا وارد عمل شد و با برنامه ورود کرد، اضافه کرد: با همه اقدامات صورت گرفته تا کنون همچنان نیاز به تشدید و تمدید فعالیت های پیشگیرانه در خصوص شیوع این بیماری هست و نیازمند دقت و تلاش بیشتر برای کمک به مجموعه بهداشت و درمان است.
 
وی با تقدیر از کادر درمانی که در این روزهای سخت خط مقدم مبارزه با این ویروس هستند، خاطر نشان کرد: از پزشکان و پرستان که بی وقفه در مراکز درمانی در حال ارائه خدمات هستند  تشکر می‌کنیم و قدردان زحمات آنها هستیم.

شماره خبر : ٢١٢٦٧
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/23

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.