سه شنبه ٢٤ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > حضور استاندار هرمزگان از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس در جلسه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا به ریاست رئیس جمهور/دکتر روحانی: آمار و گزارش ‌های مبارزه با کرونا در سراسر کشور امیدوار کننده است/دکتر همتی: میزان ورود مسافر به هرمزگان ۹۰ درصد کاهش یافته است/روزانه تعداد زیادی از مسافران در ورودی های هرمزگان از سفر به این استان منصرف می‌شوند/تب سنجی از ابزار های مورد تایید وزارت بهداشت برای تشخیص بیماری کرونا است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٢٥٨

تاریخ:1399/01/02حضور استاندار هرمزگان از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس در جلسه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا به ریاست رئیس جمهور/دکتر روحانی: آمار و گزارش ‌های مبارزه با کرونا در سراسر کشور امیدوار کننده است/دکتر همتی: میزان ورود مسافر به هرمزگان ۹۰ درصد کاهش یافته است/روزانه تعداد زیادی از مسافران در ورودی های هرمزگان از سفر به این استان منصرف می‌شوند/تب سنجی از ابزار های مورد تایید وزارت بهداشت برای تشخیص بیماری کرونا است

جلسه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا به ریاست دکتر روحانی رئیس جمهور و با حضور مقامات عالی رتبه اجرایی و قضایی و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد و همزمان استانداران سراسر کشور نیز از طریق ویدئو کنفرانس در آن مشارکت و حضور داشتند که دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان نیز از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس در این جلسه حضور یافت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور در این جلسه با تقدیر از توجه مردم به نکات و توصیه‌های وزارت بهداشت و درمان و ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، بر ضرورت رعایت این نکات در جامعه و تلاش مضاعف مسئولان در کنترل شیوع این بیماری در کشور تاکید کرد و گفت: آمار و گزارش ‌های مبارزه با کرونا در سراسر کشور امیدوار کننده است و باید با رعایت اصول و پروتکل‌های بهداشتی در راستای پویایی فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی کشور گام برداریم.
 
استاندار هرمزگان نیز پس از این جلسه، عنوان کرد: در جلسه ستاد ملی مدیریت و مبارزه با ویروس کرونا به ریاست رئیس‌جمهور و از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با استانداران، آخرین وضعیت موجود در زمینه مقابله با ویروس کرونا در کشور مورد بررسی قرار گرفت.
 
وی ادامه داد: با توجه به نامگذاری سال ۹۹ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان جهش تولید، از همین ابتدای سال تلاش در راستای تحقق این هدف، مورد تاکید ریاست محترم جمهور و دولت است و در این مسیر ما نیز در هرمزگان تلاش خواهیم کرد با جدیت تولید را مورد حمایت قرار داده و جهش مناسبی را در حوزه تولید در هرمزگان رقم بزنیم.
 
همتی در ادامه با اشاره به تصمیمات ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: در این راستا تمامی بازارها و مراکز خرید در استان هرمزگان به جز اصناف ضروری، همچون دیگر مناطق کشور تا پانزدهم فروردین تعطیل هستند.
 
استاندار هرمزگان تصریح کرد: طبق گزارش ارائه شده در ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا، میزان تردد و سفر در کل کشور تاکنون در تعطیلات نوروز، ۸۰ درصد کاهش یافته که این نشان دهنده توجه مردم به توصیه ها و تاکیدات برای ماندن در خانه و خودداری از سفر برای حفظ سلامتی خود و دیگران است.
 
وی گفت: در استان هرمزگان نیز شاهد کاهش بیش از ۹۰ درصدی ورود مسافر به این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم و به ویژه در سواحل و بنادر و جزایر این استان، گردشگر نوروزی دیده نمی‌شود.
 
استاندار هرمزگان با اشاره به برخی اظهارنظرها در خصوص تردد خودروهای با پلاک شهرهای مختلف در بندرعباس، تصریح کرد: در استان هرمزگان و به ویژه در شهر بندرعباس جمعیت هایی از شهرهای مختلف کشور ساکن هستند که با خودروهایی با پلاک همان شهرها در این استان زندگی و تردد می‌کنند.
 
همتی اضافه کرد: ورودی ها و خروجی های استان هرمزگان به شکل سختگیرانه در حال کنترل و مراقبت هستند و روزانه تعداد زیادی از مسافران در ورودی های استان هرمزگان در نهایت احترام از سفر به این استان منصرف شده و بازگشت داده می شوند.
 
استاندار هرمزگان با بیان اینکه تب سنجی یکی از ابزار های مورد تایید وزارت بهداشت و ملاک های تشخیص بیماری کرونا است، خاطرنشان کرد: بر این اساس و با کنترل و مراقبت ها، از ورود افراد مشکوک به بیماری به استان جلوگیری و آنها به مراکز درمانی و یا به شهر خودشان بازگشت داده می‌شوند.
 
وی با بیان اینکه هرمزگان یکی از هفت استان کشور است که با همت نیروی دریایی سپاه در آن بیمارستان صحرایی راه اندازی شده است، اظهار داشت: امکانات درمانی و بیمارستانی به اندازه کافی در این استان پیش‌بینی شده و امکانات نقاهتگاه نیز در نظر گرفته شده است.
 
همتی با تشکر و قدردانی از مردم استان هرمزگان برای توجه به توصیه ها در راستای پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا، تصریح کرد: از مردم می‌خواهم تا همچنان با ماندن در خانه و خودداری از تردد و مسافرت، به قطع چرخه انتقال این ویروس کمک کنند.
 
استاندار هرمزگان یادآور شد: ضدعفونی مکان های عمومی در سطح استان با جدیت بیشتر ادامه دارد و فعالیت واحدهای تولیدی برای تامین کالاهای بهداشتی مورد نیاز نیز به صورت شبانه روزی در حال انجام است.
 
وی افزود: بنگاه‌های اقتصادی بخش خصوصی در استان هرمزگان نیز کمک های بسیار خوبی در راستای تامین تجهیزات درمانی، بیمارستانی و بهداشتی داشته‌اند و این کمک ها همچنان ادامه دارد.

شماره خبر : ٢١٢٥٨
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/23

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.