سه شنبه ٢٤ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > آماده باش كامل هرمزگان براى مقابله با مخاطرات احتمالى سيل و بارش هاى پیش رو


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٢٥٧

تاریخ:1399/01/02


سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان خبر داد:
آماده باش كامل هرمزگان براى مقابله با مخاطرات احتمالى سيل و بارش هاى پیش رو

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از آماده باش كامل استان براى مقابله با مخاطرات احتمالى سيل و بارش هاى پیش رو در روزهای دوم و سوم فروردین خبر داد و گفت: تمامی فرمانداران، دستگاه های اجرایی و امدادی استان به منظور مقابله با هر گونه حادثه احتمالی بر اثر بارندگی های پیش رو در آماده باش کامل هستند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، عبدالحمید سعدینی ضمن اعلام این خبر، افزود: با توجه به تقویت فعالیت سامانه بارشی در استان هرمزگان طی روزهای شنبه و یکشنبه،  هفته پیش رو و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه های فصلی با توجه به حجم قابل ملاحظه بارش و رواناب های استان های همجوار، به هم استانی های عزیز توصیه می شود از قرار گیری در حریم و مجاورت رودخانه های فصلی خودداری کنند. 
 
وی اضافه کرد: در زمان بارندگی ها به دلیل احتمال جاری شدن سیلاب باید از نزديك شدن به رودخانه ها و رانندگى در مسيرهاى پرخطر پرهيز شود.
 
سعدینی با بیان اینکه با ورود سامانه بارشی پیش رو به استان انتظار رعد و برق و صاعقه وجود دارد، افزود: بنابراين از مردم می خواهیم  از رفتن به ارتفاعات و مناطق ناايمن پرهیز کنند.
 
سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اضافه کرد: طبق هشدار دریایی اداره کل هواشناسی استان، طی روزهای ابتدایی هفته از شنبه 2فروردین تا سه شنبه 5فروردین دریا مواج خواهد بود.
 
وی خاطر نشان کرد: طبق گزارش هواشناسی استان با تاثیر سامانه ناپایدار، از روز شنبه تا ظهر یکشنبه در مناطق دریایی، وزش بادهای جنوب شرقی پیش بینی می شود و دریا متلاطم خواهد شد.

شماره خبر : ٢١٢٥٧
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/23

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.