پنج شنبه ١٢ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > فرآیند اخذ رأی انتخابات مجلس شورای اسلامی در هرمزگان در هزار و ۳۱۸ شعبه انجام می‌شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٠٨٢

تاریخ:1398/12/01


رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان:
فرآیند اخذ رأی انتخابات مجلس شورای اسلامی در هرمزگان در هزار و ۳۱۸ شعبه انجام می‌شود

رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان گفت: هزار و ۳۱۸ شعبه اخذ رأی برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هرمزگان، آماده شده است.

 

 

 

 


به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان هرمزگان، دکتر سعید ناجی در نشست خبری، عنوان کرد: ستادهای انتخابات در هرمزگان از آذر ماه فعالیت رسمی خود را آغاز کرده اند که در این راستا کمیته‌های مربوطه تشکیل و اعضای کمیته‌ها در سطح استان، شهرستان و بخش‌ها، خود را برای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی آماده کردند.
 
وی به ترغیب مردم وحضور پررنگ تشکل ها، احزاب و گروه‌های سیاسی در معادلات سیاسی اشاره کرد و افزود: امید است در این دوره از انتخابات نیز در روز دوم اسفند ماه با حضور پررنگ و با نشاط مردم در پای صندوق‌های رای مواجه باشیم و همچون دوره های قبل باز هم مردم عزیزمان بر اساس تشخیص خودشان، فرد اصلح را انتخاب و راهی مجلس کنند.
 
ناجی افزود: پنج کرسی برای استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی وجود دارد که از این تعداد، ۳ کرسی متعلق به حوزه مرکزی و دو کرسی نیز  به حوزه شرق و غرب (میناب و بندرلنگه) استان تعلق دارد و در مجموع باید ۵ نماینده را انتخاب و راهی مجلس شورای اسلامی کنیم.
 
رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان افزود: براساس اقداماتی که هیات های اجرایی در ۳۹ حوزه و ۳ مرکز حوزه انتخابیه داشته اند یک هزار و ۳۱۸ شعبه بر اساس جمعیت مناطق، دسترسی ها و همچنین امکاناتی که در آن نقاط وجود دارد پیش بینی شده که مورد عمل قرار خواهد گرفت.
 
رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان بیان کرد: از مجموع یک هزار و ۳۱۸ شعبه اخذ رأی،  ۷۸۲ شعبه به صورت ثابت و ۵۳۶ شعبه سیار است که با توجه به شرایط جغرافیایی و پراکندگی موجود در استان و روستاها در نظر گرفته شده است.
 
ناجی ادامه داد: طی تلاش های صورت گرفته توسط ستاد انتخابات به ویژه در حوزه  آی تی، تلاش شد تمام نقاط درنظر گرفته شده برای برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، از آنتن دهی و شبکه مخابراتی بهره مند شوند که با همکاری و تعامل شرکت مخابرات، امکان برگزاری انتخابات بر اساس آن چیزی که وزارت کشور پیش‌بینی کرده مهیا است و در تمامی نقاط امکان برگزاری انتخابات الکترونیکی فراهم است.
 
وی درخصوص مشارکت مردم مناطق سیل زده استان، گفت: هرمزگان در شرایط معمولی نیز دارای مناطق صعب العبور است و در سیل اخیر به ویژه در مناطق جاسک، بشاگرد، پارسیان برخی راه های دسترسی تخریب شد اما هم اکنون امکانات حداقلی برای تردد و رسیدن صندوق رای به این مناطق مهیا شده است.
 
رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان همچنین خاطرنشان کرد: در روستاهای صعب العبور شرایط پیش بینی‌ها برای استفاده از بالگرد در بشاگرد، و برخی جزایر انجام گرفته است.
 
ناجی گفت: رای گیری از ساعت 8 صبح روز دوم اسفند ماه آغاز و به مدت ده ساعت ادامه خواهد داشت، و امکان تمدید ساعت انتخابات نیز پیش بینی شده است که 782 شعبه ثابت و 536 شعبه سیار از ابتدا تا انتهای راگیری فعال خواهند بود.
 
وی با بیان اینکه تاکنون گزارش رسمی درخصوص تخلف انتخاباتی دریافت نشده است، گفت: درخصوص استفاده از امکانات دولتی تذکرات لازم به صورت مکتوب و غیر مکتوب داده شده است و در صورت مشاهده و دریافت گزارش رسمی به هیچ وجه این موضوع را قابل تحمل نمی دانیم.

شماره خبر : ٢١٠٨٢
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/12

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.