پنج شنبه ٢٣ مرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > تایید صلاحیت ۵۱ داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی در هرمزگان


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٠٨٦٧

تاریخ:1398/11/13


رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان خبر داد:
تایید صلاحیت ۵۱ داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی در هرمزگان

رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان از تایید صلاحیت ۵۱ داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی در هرمزگان و گفت: نتیجه بررسی اعتراض و شکایت داوطلبان رد صلاحیت شده یا عدم احراز در مرحله بررسی هیئت نظارت استان و مرکزی، قرار بود تا دیروز (۱۲ بهمن) توسط شورای نگهبان به وزارت کشور اعلام شود که تا کنون تایید یا رد صلاحیت سه داوطلب در هرمزگان اعلام نشده است.

 

 

 

 


به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان هرمزگان، دکتر سعید ناجی ضمن بیان این مطلب با بیان اینکه از بین ۱۱۳ نفری که در سه حوزه انتخابیه استان ثبت‌نام کرده و داوطلب شرکت در انتخابات مجلس یازدهم بودند صلاحیت ۵۱ نفرشان توسط هیات‌های نظارت تائید شده است، تصریح کرد: علاوه بر تائید نشدن صلاحیت ۴۲ نفر از کاندیداها توسط هیات‌های نظارت، تعداد ۱۷ نفر نیز از شرکت در انتخابات انصراف داده‌اند و علاوه بر آن، تاکنون تایید یا رد صلاحیت سه داوطلب در هرمزگان اعلام نشده است.
 
وی اضافه کرد: طبق اعلام شورای نگهبان به وزارت کشور در این مرحله در حوزه مرکزی استان  ۳۲ نفر تایید،  ۲۴ نفر رد صلاحیت و وضعیت یک نفر تا کنون اعلام نشده است.
 
وی با بیان اینکه در حوزه شرق نیز تایید یا رد صلاحیت یک نفر تا کنون اعلام نشده است ، افزود: در این مرحله در حوزه شرق استان نیز هفت داوطلب تایید و ۹ نفر رد صلاحیت شده‌اند.
 
ناجی با اشاره به تایید ۱۲ نفر در حوزه غرب استان، گفت:  در این مرحله ۹ نفر در غرب استان رد صلاحیت شدند و  وضعیت یک نفر نیز تا کنون اعلام نشده است.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان تاکید کرد: داوطلبانی که در مراحل قبلی تایید، ولی در این مرحله رد صلاحیت می‌شوند، طبق تبصره سه ماده واحده مصوب مجمع تشخیص مصلحت، می‌توانند دوباره اعتراض کنند.
 
وی تصریح کرد: نتایج نهایی کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس از حوزه‌های انتخابیه هرمزگان 22 بهمن سال جاری اعلام می‌شود و از 24 بهمن نیز تبلیغات انتخاباتی شروع می‌شود.
 
رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان با بیان اینکه مدیران دستگاهای اجرایی و اعضای هیئت اجرایی انتخابات در استان در فضای انتخاباتی مراقب حیثیت دولت باشند، افزود: نگاه دولت به انتخابات، یک نگاه بی طرفانه  و پرهیز از رفتارهای جانبدارانه است که باید از سوی تمامی متولیان امر در استان به درستی رعایت شود.
 
ناجی تاکید کرد: با توجه به تحرکات زودهنگام تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای احتمالی، ضروری است مفاد ماده 59قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی تمامی مدیران استان رعایت شود و برای برگزاری انتخاباتی سالم، پرشور و حماسی همت گمارند.
 
وی همچنین تاکید کرده است که با متخلفین، برابر قانون و مقررات رفتار خواهد شد.
 
گفتنی است؛ مفاد ماده 59 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی به این شرح است: « انجام هرگونه فعالیت تبلیغاتی از تاریخ اعلام رسمی اسامی نامزدها برای نامزدهای نمایندگی مجلس از صدا و سیما و نیز خطابه نماز جمعه و یا هر وسیله دیگری که جنبه رسمی و دولتی دارد و فعالیت کارمندان در ساعات اداری و استفاده و سوء استفاده از مقام و موقعیت اداری و سیاسی، همچنین استفاده از وسایل و امکانات وزارتخانه ها و ادارات، شرکت های دولتی و موسسات وابسته به دولت و شهرداری ها و شرکت ها و سازمان های وابسته به آن ها و نهادها و موسساتی که از بودجه عمومی(به هرمقدار استفاده می کنند) و همچنین در اختیار گذاشتن وسایل و امکانات مزبور ممنوع بوده و مرتکب، مجرم شناخته می شود.»

شماره خبر : ٢٠٨٦٧
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/05/20

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.