يکشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > دیدار استاندار هرمزگان با معاونین وزیر راه و شهرسازی/تاکید دکتر همتی بر لزوم پیگیری جدی اجرای طرح‌های بازآفرینی و نوسازی بافت فرسوده و توجه به استفاده از معماری بومی و سنتی هرمزگان


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٠٨١٣

تاریخ:1398/11/06دیدار استاندار هرمزگان با معاونین وزیر راه و شهرسازی/تاکید دکتر همتی بر لزوم پیگیری جدی اجرای طرح‌های بازآفرینی و نوسازی بافت فرسوده و توجه به استفاده از معماری بومی و سنتی هرمزگان

استاندار هرمزگان با معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی و معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، دیدار و گفتگو کرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در این دیدار، نوسازی بافت فرسوده را یکی از اولویت های مهم در هرمزگان به ویژه در شهر بندرعباس دانست و عنوان کرد: در راستای تحقق سیاست های دولت در حوزه بازآفرینی شهری باید با هم افزایی و به طور جدی موضوع نوسازی بافت فرسوده مورد پیگیری قرار گیرد.
 
وی ادامه داد: نوسازی بافت فرسوده در محله چاهستانی های بندرعباس با جدیت در حال اجراست و از وزارت راه و شهرسازی به ویژه شرکت بازآفرینی انتظار داریم که کمک‌های خوبی به این طرح مهم داشته باشد.
 
استاندار هرمزگان افزود: اجرای موفق طرح بازآفرینی و نوسازی بافت فرسوده در محله چاهستانی ها می تواند به یک کار نمونه و الگو در شهر بندرعباس و حتی برای دیگر نقاط کشور تبدیل شود و در این راستا نیاز است که همه دستگاه های مرتبط به ویژه وزارت راه و شهرسازی همکاری ویژه‌ای داشته باشند.
 
همتی در ادامه به ضرورت توجه به معماری سنتی و بومی استان هرمزگان اشاره کرد و بیان داشت: باید در ساخت و سازها استفاده از نمادهای بومی و محلی و همچنین به کارگیری معماری سنتی این استان به عنوان یک سرمایه فرهنگی مهم مورد توجه باشد.
 
وی گفت: طرح های جدیدی از جمله مجتمع بزرگ آموزشی و همچنین ساخت بلوار ساحلی در شرق بندرعباس و تبدیل بندرگاه نخل ناخدا به یک مجموعه گردشگری در حال پیگیری و اجراست که در همه آنها معماری سنتی و بومی این استان مورد توجه قرار می گیرند.
 
استاندار هرمزگان اظهار داشت: ظرفیت ایجاد شهرهای ساحلی جدید در هرمزگان به ویژه در منطقه سواحل مکران با استفاده از معماری سنتی این استان وجود دارد و در این خصوص نیز باید همکاری های ویژه از سوی وزارت راه و شهرسازی صورت گیرد.

شماره خبر : ٢٠٨١٣
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.