يکشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > استفاده از ظرفیت صنایع در راستای توسعه فضاهای آموزشی در هرمزگان با ابتکار استاندار هرمزگان گام مهم و موثری در این استان بوده است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٠٨٠٥

تاریخ:1398/11/05


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
استفاده از ظرفیت صنایع در راستای توسعه فضاهای آموزشی در هرمزگان با ابتکار استاندار هرمزگان گام مهم و موثری در این استان بوده است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: استفاده از ظرفیت صنایع تحت عنوان مسئولیت اجتماعی با ابتکار استاندار هرمزگان نقش موثری در توسعه و تامین فضاهای آموزشی طی سال‌های اخیر در استان داشته است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر سعید ناجی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان هرمزگان، افزود: دکتر همتی استاندار هرمزگان توجه ویژه ای به مقوله آموزش و پرورش و رفع مشکلات این حوزه دارند و در این خصوص گام های موثری برداشته‌اند.
 
وی اضافه کرد: اجرای ایده استفاده از ظرفیت صنایع  تحت عنوان مسئولیت اجتماعی، توسط دکتر همتی در استان، گام موثری در راستای توسعه زیرساخت های خدماتی و آموزشی استان بوده است.
 
ناجی خاطرنشان کرد: توسعه این ایده و نگاه در حوزه های مختلف نیز با نظر دکتر همتی رقم خورده و در بسیاری از حوزه هایی که امکان سرمایه گذاری از سمت دولت وجود نداشته، این امکان با بهره گیری از مشارکت مردمی و مسئولیت اجتماعی صنایع در هرمزگان با مدیریت دکتر همتی ایجاد شده است.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به تشکیل کارگروه پیگیری مواد قانونی شوای آموزش و پرورش در استان، گفت: با تشکیل این کارگروه می توان مواد قانونی مانند قانون ماده ۱۸، ۱۳ و ۱۶ شورای آموزش و پرورش را در استان پیگیری و زمینه تحقق آنها را فراهم نمود.
 
وی بیان کرد: با شناسایی زمین هایی که کاربری آنها آموزشی است، راهکارهایی برای تملک و استفاده از آنها در آموزش و پرورش استان ایجاد شود.
 
ناجی با بیان اینکه طبق مصوبه شورای آموزش و پرورش استان تغییر کاربری فضاهای آموزشی ممنوع است، افزود: این مصوبه به کمیسیون ماده ۵  استان اعلام تا بدون نظر شورای آموزش و پرورش تغییر کاربری در استان انجام نگیرد.
 
وی به بومی سازی برخی از سیاست گذاری های وزارت آموزش و پرورش در استان اشاره کرد و افزود: سیاست هایی که از سوی وزارتخانه ابلاغ می شود باید با سیاست های بومی منطقه تطبیق داده شود و در شورای آموزش و پرورش مورد بررسی قرار گیرد.
 
وی با اشاره به احداث فضاهای آموزشی طی سال های اخیر در استان، گفت: در حال اجرا بودن حدود ۲۲۹ پروژه فضای آموزشی در استان آمار خوبی است هر چند استان به بیش از این تعداد نیاز دارد اما همین عملکرد نشان می دهد که جهش بسیار خوبی در استان زیر سایه تصمیمات شورای آموزش و پرورش و تاکیدات استاندار هرمزگان اتفاق افتاده است.

شماره خبر : ٢٠٨٠٥
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.