چهارشنبه ٠٩ بهمن ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > اجرای طرح بزرگ صنعتی پترو پالایش شرق هرمزگان را متحول می کند


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٠٢٤٦

تاریخ:1398/09/19


معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان:
اجرای طرح بزرگ صنعتی پترو پالایش شرق هرمزگان را متحول می کند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: اجرای طرح بزرگ صنعتی پترو پالایش در سواحل مکران، شرق هرمزگان را متحول می کند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر ایرج حیدری در جلسه مشترک ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی و کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان هرمزگان با اشاره به اهمیت اجرای طرح پترو پالایش در سواحل مکران، عنوان کرد: پروژه پترو پالایش از طرح های بزرگ صنعتی استان است که زمینه ساز تحولات بزرگی در سواحل مکران به ویژه شهرستان جاسک خواهد شد.

وی در همین رابطه گفت: با توجه به اهمیت طرح پترو پالایش کلیه دستگاه های اجرایی ذیربط نسبت به استقرار زیرساخت ها همزمان با اجرای پروژه در حوزه های مختلف اقدام نمایند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان اظهار داشت: با توجه به رشد چشمگیر جمعیت در شرق استان با اجرای طرح های بزرگ صنعتی نظیر پترو پالایش، دانشگاه ها، آموزش و پرورش و اداره کل فنی و حرفه‌ای تربیت نیروی انسانی متخصص در حوزه های مختلف را دنبال کنند.

حیدری با تاکید بر احداث بیمارستان تخصصی توسط بخش خصوصی، خاطرنشان کرد: احداث بیمارستان تخصصی توسط بخش خصوصی در هرمزگان یک ضرورت برای استان است و از اجرای چنین طرح هایی استقبال می گردد و کلیه دستگاه های اجرایی به ویژه دستگاه های خدمات رسان و دانشگاه علوم پزشکی استان موانع پیش روی اجرای این طرح را رفع کنند.

وی در همین رابطه گفت: احداث بیمارستان با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و خیران در شرق و غرب هرمزگان برای ارتقاء شاخص های بهداشت و درمان این مناطق در دستور کار قرار گیرد.

حیدری افزود: اقدامات مهم سرمایه‌گذاری  که در حوزه های مختلف صنعتی، تولیدی ، کشاورزی، گردشگری و بهداشت و درمان در مناطق مختلف استان در حال اجراست حاصل تلاش ها و پیگیری های استاندار محترم استان برای جذب سرمایه‌گذاری ها و رفع موانع پیش روی فعالان این بخش است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان تصریح کرد: استانداری هرمزگان از اجرای طرح های بازآفرینی شهری  توسط وزارت راه و شهرسازی در بافت های فرسوده استان هرمزگان حمایت خواهد کرد.

شماره خبر : ٢٠٢٤٦
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.