چهارشنبه ٠٩ بهمن ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > فرآیند توسعه در هر جامعه ای نیازمند استفاده از تمامی ظرفیت های موثر است/توانمند سازی افراد دارای معلولیت در استان از اولویت های دستگاه های متولی است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٠٢٤٥

تاریخ:1398/09/19


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
فرآیند توسعه در هر جامعه ای نیازمند استفاده از تمامی ظرفیت های موثر است/توانمند سازی افراد دارای معلولیت در استان از اولویت های دستگاه های متولی است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: توانمند سازی تمامی اقشار گامی در مسیر توسعه جامعه است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر سعید ناجی در مراسم بزرگداشت روز جهانی معلولین ویژه دانش آموزان مدارس استثنائی آموزش و پروش هرمزگان، با بیان اینکه توانمند سازی تمامی اقشار گامی در مسیر توسعه جامعه است، افزود: برای توسعه جامعه ابتدا باید افراد توانمند شوند و این امر در خصوص تمامی افراد صدق می کنند.

وی اضافه کرد: باید بتوان از تمامی ظرفیت های جامعه در مسیر رشد و توسعه استفاده کرد و نقش تاثیر گذار هر فرد توانمند در جامعه را نباید نادیده گرفته شود.

ناجی با بیان اینکه انسان به واسطه اشرف مخلوقات بودنش حتی با معلولیت جسمی و ذهنی شایسته احترام است، گفت: فرقی نمی کند که یک فرد داری معلولیت باشد یا خیر و تنها به واسطه انسان بودن افراد باید به شکل ویژه مورد توجه و احترام قرار گیرند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با تاکید بر اینکه معلولیت، نقص و محدودیت نیست، افزود: اگر بدنبال نقص و محدودیت هستیم می توان آن را در حوزه های دیگر غیر از اقشار معلول یافت، آنجایی که حقوق مردم مورد بی توجه ای قرار می گیرد یا اینکه دروغ و تهمت شکل میگیرد،نقص افراد به صورت آشکار پیدا می شود.

ناجی با اشاره به وظیفه سنگین آموزش و پرورش در قبال تعلیم و پرورش افراد، گفت: آموزش و پرورش باید در کنار مهارت آموزی، دانش اندوزی و علم آموزی ، پرورش درون انسان  و بالا بردن معنویت که به شکل جدی در آموزه های دینی آمده نقش مهمی ایفا کند.

وی با تاکید بر ضرورت توانمند سازی معلولین در استان، افزود: دولت به منظور افزایش توانمندسازی معلولین تسهیلات و اعتبارات قابل ملاحضه ای را در نظر گرفته تا بتوان از این ظرفیت خوب جامعه به درستی در راستای توسعه استان و کشور بهره مند شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: استاندار محترم هرمزگان همواره پیگیر مسائل جامعه معلولین استان به ویژه مدارس استثنائی تحت پوشش آموزش و پرورش بوده و هست و در این خصوص توصیه های فراوانی به دستگاه های متولی داشته است.

شماره خبر : ٢٠٢٤٥
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.