چهارشنبه ٠٩ بهمن ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > نقش سازمان های مردم نهاد در کاهش آسیب های اجتماعی باید پررنگ تر شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٠٢٤٤

تاریخ:1398/09/19


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
نقش سازمان های مردم نهاد در کاهش آسیب های اجتماعی باید پررنگ تر شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: سازمان های مردم نهاد می توانند نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی داشته باشند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر سعید ناجی در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، بانوان و خانواده استان هرمزگان، عنوان کرد: در مسیر مقابله و کاهش آمار ایدز باید مشارکت مردمی را جلب کرد، زیرا ریشه کنی این معضل بدون آگاهی و همراهی افراد جامعه امکان پذیر نیست.

وی با بیان اینکه فعالیت های جزیره ای و پراکنده آفتی بزرگ در حوزه اجتماعی و فرهنگی است، بیان کرد: باید با همگرایی و ایجاد انسجام در فعالیت های اجتماعی بین دستگاهی از پراکنده کاری پرهیز کرد زیرا این امر آفتی بزرگ در رفع مسائل اجتماعی و فرهنگی است.

ناجی اضافه کرد: باید همگرایی در میان دستگاه های حوزه های اجتماعی و فرهنگی به منظور کاهش مسایل و مشکلات این حوزه ها افزایش یابد و تنها با کار تیمی و برنامه ریزی مناسب می توان نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه داشت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با بیان اینکه در استان وجود حتی یک نفر درگیر مسائل و مشکلات اجتماعی دردناک است، تاکید کرد: باید بتوان گام های محکم و تاثیرگذار در مسیر رفع مسائل و مشکلات اجتماعی و فرهنگی استان برداشت و مقابله با آسیب های اجتماعی نیازمند برنامه ریزی و تلاش شبانه روزی است.

ناجی با بیان اینکه سازمان های مردم نهاد می توانند نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی داشته باشند، افزود: باید سازمان های مردم نهاد در حوزه اجتماعی و فرهنگی را به صورت تخصصی فعال کرد تا بتوانند نقش موثر تری در این حوزه ایفا کنند.

وی تاکید کرد: در کنار تمامی برنامه ریزی ها و فعالیت ها در حوزه اجتماعی و فرهنگی باید نقش مشارکت مردم پررنگ دیده شود زیرا با آگاهی بخشی خانواده ها می توان با بروز بسیاری از معضلات اجتماعی در جامعه مقابله کرد.

شماره خبر : ٢٠٢٤٤
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.