چهارشنبه ٠٩ بهمن ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > كاهش تصادفات و تامين امنيت در جاده‌هاي استان از مهمترين اهداف اجراي طرح زمستانی است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٠٢٤٢

تاریخ:1398/09/19


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان:
كاهش تصادفات و تامين امنيت در جاده‌هاي استان از مهمترين اهداف اجراي طرح زمستانی است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان بر آمادگی دستگاه های عضو شورای ترافیک در اجرای طرح زمستانی با توجه به افزایش سفرها در این فصل از سال به استان تاکید کرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، رضا مدرس در جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان هرمزگان، آمادگی شهرداری‌ها و دستگاه‌های امدادی و راهداری برای فصل بارش و اجرای طرح زمستانی در استان را خواستار شد و گفت: با آغاز فصل بارش‌ها، روانسازی ترافیک و جلوگیری از وقوع حوادث ناگوار در معابر درون و برون شهری بسیار پراهمیت است.

وي خاطرنشان كرد: در طرح راهداري زمستاني، پليس راهور، راهداري، اورژانس، آتش ‌نشاني، هلال ‌احمر و ديگر نيروها مشاركت دارند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان اظهار كرد: كاهش تصادفات جاده‌اي و تامين امنيت كامل در جاده‌هاي استان از جمله مهمترين اهداف اجراي اين طرح است.

وی با اشاره به وضعیت بارندگی در زمستان تصریح کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی بارش‌هایی با شدت زیاد در پیش داریم، از این رو برای مقابله با آبگرفتگی معابر باید تمهیدات لازم توسط شهرداری‌ها اتخاذ شود، ضمن اینکه سایر دستگاه‌ها همچون پلیس راهور، اورژانس، هلال احمر و اداره کل راهداری نیز باید آمادگی لازم را داشته باشند.

مدرس در ادامه بر مسئولیت شهرداری در حوزه حمل و نقل عمومی نیز تاکید کرد و اظهار کرد: با توجه به اصلاح قیمت بنزین ارتقاء ناوگان حمل و نقل عمومی از برنامه‌های مهم دولت در ارائه خدمات مطلوب به شهروندان، در سفر‌های درون شهری است و برای گسترش دامنه این خدمات در شهر‌ها باید در مسیر‌ها و برنامه حرکتی اتوبوس‌ها بازنگری انجام گیرد.

وی گفت: با تشکیل ستاد‌های استانی پایش پیمایش حمل ونقل و شرایط اجرای این طرح و موارد تاثیرگذار در قیمت سایر اقلام و خدمات به صورت دقیق مورد کنترل و نظارت قرار گرفته است.

شماره خبر : ٢٠٢٤٢
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.