جمعه ٢٠ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > دیدار استاندار هرمزگان با معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی/پیگیری اجرای پیشنهاد استاندار هرمزگان در خصوص فروش و تهاتر اموال غیرمنقول دستگاه های اجرایی


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٩٩٩

تاریخ:1398/08/22دیدار استاندار هرمزگان با معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی/پیگیری اجرای پیشنهاد استاندار هرمزگان در خصوص فروش و تهاتر اموال غیرمنقول دستگاه های اجرایی

دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان با دکتر سید رحمت الله اکرمی معاون نظارت مالی وزارت امور اقتصادی و دارایی و خزانه دار کل کشور دیدار و گفتگو کرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، استاندار هرمزگان پیشنهاداتی پیرامون فروش و تهاتر اموال غیرمنقول دستگاه های اجرایی را به دفتر ریاست جمهوری و وزیر امور اقتصادی و دارایی ارائه داده بود که رئیس جمهور به عنوان یک پیشنهاد خوب دستور اجرایی شدن آن را صادر نمود.

در این راستا اجرای این پیشنهاد در دیدار استاندار هرمزگان با معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی مورد پیگیری قرار گرفت و مقرر شد این پیشنهادات در قالب لایحه بودجه سال ۹۹ ارائه و در دولت مطرح و بررسی شود.

دکتر فریدون همتی در قالب این پیشنهاد خواستار شد که کمیته ای در استان به ریاست استاندار و با عضویت ادارات کل دادگستری، بازرسی، دیوان محاسبات، اطلاعات، اقتصاد و دارایی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تشکیل و تصمیم گیری در خصوص فروش و تهاتر تمامی اموال غیرمنقول دستگاه های اجرایی استان برعهده این کمیته باشد.

استاندار هرمزگان در این خصوص، تصریح کرد: در صورت تصویب نهایی این طرح، ۸۰ درصد از درآمدهای حاصل از فروش اموال غیرمنقول دستگاه های اجرایی به استان‌ اختصاص می یابد که تحت نظارت و با تدابیر استاندار و شورای برنامه‌ریزی استان برای اجرا و تکمیل پروژه‌های استان صرف خواهد شد و همچنین ۲۰ درصد باقی مانده این درآمدها به به خزانه کل کشور واریز می‌شود.

وی گفت: حتی با استفاده از بخشی از این درآمدها می‌توان در راستای اجرای دستور و سیاست های ریاست محترم جمهور نسبت به ساخت مسکن ارزان قیمت برای اقشار نیازمند و مستضعف جامعه اقدام و این واحدهای مسکونی را به این قشر از جامعه واگذار نمود.

شماره خبر : ١٩٩٩٩
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/18

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.