جمعه ٢٠ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > کتابداران یاری گر مردم در مسیر تکامل هستند


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٩٩٨

تاریخ:1398/08/22


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
کتابداران یاری گر مردم در مسیر تکامل هستند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: اگر بخوهیم در مسیر پیشرفت قرار بگیریم باید با کتاب مأنوس شویم و کتابداران یاری گر مردم در مسیر تکامل هستند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر سعید ناجی در مراسم تجلیل از کتابداران، کتابخوانان و مروجان کتاب استان هرمزگان، ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی، بیان کرد: کتابداران پای در مسیر مهمی گذاشته‌اند و رسالت مهمی را عهده‌دار شده‌اند که در پرتوی رسالت پیامبر اکرم (ص)، می‌توانند عهده‌دار بخش مهمی از مأموریت ایشان که تمام کردن مکارم اخلاق در انسانهاست باشند و در جامعه، شرایطی را فراهم کنند که مردم به کمال و پیشرفت نائل شوند.

وی ادامه داد: آگاهی بخشی، فرآیند مهمی است که افراد هر جامعه در هر شرایطی به آن نیاز دارد و انسان به عنوان موجودی که خدا از روح خود در آن دمیده است باید به مرحله‌ای برسد که بتواند جانشین خدا بر روی زمین باشد و کتاب به عنوان کامل ترین وسیله، می‌تواند انسان را به سرمنزل مقصود برساند.

ناجی خاطر نشان کرد: کتابداران بستری را برای مردم فراهم می‌کنند که به واسطه کتاب، رشد و تکامل اندیشه انسان را تسهیل می‌کند و انسان ها را با آنچه در وجود آنهاست، پیوند می‌دهد.

وی افزود: کتابداران وظیفه مهمی بر عهده دارند و باید قدر کتاب و محیطی که در آن هستند را بدانند و تلاش کنند تا فرهنگ کتابخوانی را در جامعه گسترش دهند.

شماره خبر : ١٩٩٩٨
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/18

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.