سه شنبه ١٣ خرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > بازدید استاندار هرمزگان از روند اجرای پروژه بزرگ خط انتقال آب شیرین کن ۱۰۰ هزار مترمکعبی بندرعباس/دکتر همتی: این پروژه یک زیرساخت اساسی برای تامین آب در بندرعباس است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٦٨٩

تاریخ:1398/07/24بازدید استاندار هرمزگان از روند اجرای پروژه بزرگ خط انتقال آب شیرین کن ۱۰۰ هزار مترمکعبی بندرعباس/دکتر همتی: این پروژه یک زیرساخت اساسی برای تامین آب در بندرعباس است

استاندار هرمزگان در بازدید از روند اجرای پروژه بزرگ احداث خط انتقال آب شیرین کن ۱۰۰ هزار مترمکعبی بندرعباس، این طرح مهم و راهبردی را مورد بررسی قرار داد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی پس از بازدید از این پروژه، عنوان کرد: با توجه به ضرورت احداث خط انتقال از محل آب شیرین کن  ۱۰۰ هزار متر مکعبی در غرب شهرستان بندرعباس جهت انتقال آب به شهر بندرعباس، اجرای این پروژه مهم آغاز شده است.

وی ادامه داد: این خط انتقال به طول ۳۳ کیلومتر است که در نهایت آب را به مخازن داماهی در شهر بندرعباس منتقل می کند.

استاندار هرمزگان افزود: منابع مالی مورد نیاز جهت اجرای این پروژه مهم و استراتژیک بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومان برآورد شده است که طبق توافق صورت گرفته این طرح توسط سرمایه گذار این آب شیرین کن در حال اجراست.

وی گفت: هزینه اجرای این طرح بر قیمت خرید تضمینی آب از این آب شیرین‌کن اضافه می شود و خوشبختانه وزارت نیرو نیز در این راستا همکاری لازم را داشته است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: انتقال آب از این آب شیرین کن از پروژه های بسیار مهم و راهبردی برای تامین آب پایدار در شهر بندرعباس محسوب می‌شود و یک زیرساخت و کار اساسی برای این شهر است.

همتی بیان داشت: همچنین این خط انتقال کمک می کند تا آب تولیدی از آب شیرین کن یک میلیون مترمکعبی بندرعباس نیز به شهر بندرعباس منتقل شود و با این اقدامات مهم برنامه تامین کامل آب شرب بندرعباس از طریق آب شیرین کن ها اجرایی می شود.

وی اضافه کرد: همچنین در نظر داریم آب شرب شهرستان بندرخمیر را نیز از طریق این آب شیرین کن ها تامین کنیم تا دیگر برای آب شرب شهرستان‌های بندرعباس و بندرخمیر نیازی به استفاده از آب سدهای شرق هرمزگان نباشد.

استاندار هرمزگان یادآور شد: این کار مهم و استراتژیک برای آینده شهر بندرعباس به عنوان مرکز استان هرمزگان یک زیرساخت بسیار بزرگ و اساسی است و تامین پایدار آب این شهر را به همراه خواهد داشت.

شماره خبر : ١٩٦٨٩
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/02/29

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.