دوشنبه ٣٠ دی ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > تصویب پروژه‌های مهم و بزرگ توسعه‌ای در شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان/مجتمع بزرگ آموزشی در بندرعباس احداث می‌شود/راه‌اندازی مزارع پرورش میگو در قالب پنج پهنه به وسعت ۲۰ هزار هکتار در هرمزگان تصویب شد/اختصاص زمین جهت ساخت سالن ورزشی شش هزار نفری بندرعباس


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٥١٩

تاریخ:1398/07/13


دکتر همتی در شورای برنامه ریزی و توسعه استان خبر داد:
تصویب پروژه‌های مهم و بزرگ توسعه‌ای در شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان/مجتمع بزرگ آموزشی در بندرعباس احداث می‌شود/راه‌اندازی مزارع پرورش میگو در قالب پنج پهنه به وسعت ۲۰ هزار هکتار در هرمزگان تصویب شد/اختصاص زمین جهت ساخت سالن ورزشی شش هزار نفری بندرعباس

استاندار هرمزگان از تصویب اجرای تعدادی از پروژه‌های مهم و بزرگ توسعه‌ای استان در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان خبر داد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان با اشاره به بررسی مصوبات کارگروه های چهارگانه ذیل شورای برنامه‌ریزی در این نشست، عنوان کرد: بر این اساس ۲۰ طرح مصوب در کارگروه ها، در نشست امروز شورای برنامه ریزی و توسعه استان نیز به تصویب رسید.

وی ادامه داد: تصویب طرح احداث مجتمع بزرگ آموزشی در بندرعباس از مهم‌ترین طرح‌های مصوب این نشست بود.

استاندار هرمزگان افزود: این مجتمع بزرگ آموزشی با  معماری بومی به مساحت ۲۰ هکتار توسط نوسازی مدارس با کمک بخش خصوصی احداث می شود که یکی از کارهای ماندگار در استان خواهد بود.

همتی تصریح کرد: همچنین راه‌اندازی مزارع پرورش میگو در قالب پنج پهنه به وسعت ۲۰ هزار هکتار در استان هرمزگان نیز به تصویب شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان رسید.

وی بیان داشت: تصویب راه اندازی شهرک گلخانه‌ای ۱۶۰۰ هکتاری در دشت بارق در کنار سد جگین و همچنین نوسازی ۱۱ هزار هکتار از باغات شهرستان میناب نیز از جمله دیگر پروژه‌های مهم و بزرگ توسعه‌ای استان بود که مصوب شد.

استاندار هرمزگان با اشاره به بررسی پروژه های نیمه تمام در حوزه ورزش در هرمزگان، خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها با اعتبارات ملی از سال ۹۱ در استان آغاز شده است.

همتی تصریح کرد: از جمله این پروژه ها سالن ورزشی شش هزار نفری بندرعباس می‌باشد که در راستای تسریع در احداث آن، زمین این سالن ورزشی در محله اسلام آباد و گلکنی بندرعباس تخصیص پیدا کرد و فرآیند آغاز عملیات آن باید هرچه سریعتر انجام شود.

همتی اظهار داشت: احداث مجتمع ورزشی جانبازان و معلولان، سالن دو و میدانی، ورزشگاه ۱۰ هزار نفری میناب، سالن ورزشی سام و زال و ورزشگاه قشم از دیگر پروژه های نیمه تمام ورزشی در استان هستند که تکمیل آنها در دستور کار قرار دارد و تلاش می کنیم با تخصیص اعتبارات ملی و حمایت های استانی تا دو سال آینده تکمیل شوند.

استاندار هرمزگان بیان داشت: همچنین در راستای احداث پروژه دهکده ورزش های ساحلی و آبی بندرعباس نیز اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان از محل سفر ریاست محترم جمهور به استان اختصاص یافته و مقرر شد طی یک هفته، زمین مناسب جهت احداث این دهکده ورزشی تعیین و عملیات ساخت آن به سرعت آغاز شود.

شماره خبر : ١٩٥١٩
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.