دوشنبه ٣٠ دی ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > بیش از ۷۵ درصد شاغلین در بنگاه های اقتصادی و واحدهای تولیدی هرمزگان از نیروهای بومی و ماندگار این استان هستند


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٥١٨

تاریخ:1398/07/13


استاندار هرمزگان در نشست بررسی وضعیت جذب نیرو در بنگاه ها و واحدهای اقتصادی و تولیدی فعال در استان:
بیش از ۷۵ درصد شاغلین در بنگاه های اقتصادی و واحدهای تولیدی هرمزگان از نیروهای بومی و ماندگار این استان هستند

استاندار هرمزگان گفت: بیش از ۷۵ درصد نیروهای شاغل در بنگاه های اقتصادی و واحدهای تولیدی هرمزگان از نیروهای بومی و ماندگار این استان هستند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست بررسی وضعیت جذب نیرو در بنگاه ها و واحدهای اقتصادی و تولیدی فعال در استان هرمزگان، عنوان کرد: بر اساس گزارش تامین اجتماعی استان بیش از ۵۲ درصد افراد بیمه شده شاغل در بنگاه ها و واحدهای اقتصادی و تولیدی فعال در هرمزگان، نیروهای بومی و متولد این استان هستند و بیش از ۲۵ درصد نیروهای آنان نیز افراد دارای سابقه بیش از پنج سال سکونت و ماندگار در هرمزگان می باشند.

وی گفت: طبق این آمار بیش از ۷۵ درصد نیروهای شاغل در بنگاه های اقتصادی، صنایع و واحدهای تولیدی هرمزگان از نیروهای بومی و ماندگار این استان هستند.

وی ادامه داد: همچنین بر اساس گزارش تامین اجتماعی استان، هزار و ۴۰۱ نفر از افراد شاغل در پالایشگاه ستاره خلیج فارس از نیروهای بومی و متولد استان هرمزگان هستند که این رقم بیش از ۵۰ درصد نیروهای این مجموعه را تشکیل می دهد و با اضافه کردن ارقام نیروهای ماندگار و ساکن در استان، مجموع آن به بالغ بر ۷۰ درصد در پالایشگاه ستاره خلیج فارس می رسد.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: همچنین ۸۱ درصد نیروهای شاغل در پالایشگاه نفت بندرعباس، بومی و ماندگار هرمزگان می‌باشند.

وی گفت: در مجموعه فولاد هرمزگان نیز بالغ بر ۶۵ درصد نیروهای شاغل، بومی و ماندگار استان هرمزگان هستند.

همتی اظهار داشت: این آمار و ارقام نشان می دهد که رویکرد و جهت گیری جدی بنگاه های اقتصادی فعال در هرمزگان، استفاده از نیروهای بومی و ماندگار این استان است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: دولت نیز در زمینه استفاده از نیروهای بومی دغدغه جدی دارد و ما به طور منظم این امر را به طور دقیق کنترل می‌کنیم و با بررسی گزارش ها هر جا که نیاز به اصلاح باشد، دستورات لازم را صادر می‌کنیم.

همتی تاکید کرد: ما با تمام توان برای ایجاد اشتغال گسترده برای نیروهای بومی هرمزگان و رفع مشکل اشتغال در حال تلاش هستیم و جذب نیروهای بومی استان در واحدها و بنگاه های فعال در هرمزگان رو به بهبود است.

وی اضافه کرد: صنایع و واحدهای تولیدی فعال در هرمزگان با کار جهادی در حال تلاش هستند و در کنار آن باید دغدغه محیط پیرامون و ایفای مسئولیت های اجتماعی را داشته باشند.

استاندار هرمزگان یادآور شد: اعداد و ارقام موجود نشان دهنده، اشتغال خوب نیروهای بومی در بنگاه‌های اقتصادی هرمزگان است و باید باز هم تلاش کنیم تا این میزان افزایش یابد.

شماره خبر : ١٩٥١٨
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.