دوشنبه ٣٠ دی ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > راه اندازی کتابخانه سیار موجب دسترسی سریع جوانان و نوجوانان حاشیه شهر بندرعباس به کتاب می شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٥١٥

تاریخ:1398/07/13


معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان:
راه اندازی کتابخانه سیار موجب دسترسی سریع جوانان و نوجوانان حاشیه شهر بندرعباس به کتاب می شود

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان گفت: راه اندازی کتابخانه سیار موجب دسترسی سریع جوانان و نوجوانان حاشیه شهر بندرعباس به کتاب می شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، نازنین شیبانی در مراسم افتتاح کتابخانه سیار ویژه کودکان و نوجوان با اشاره به اینکه مردم استان هرمزگان مردمی دارای فرهنگ غنی در ایران‌ زمین هستند، اظهار کرد: هدف از راه‌اندازی کتابخانه سیار، حرکت این کتابخانه به سمت مناطقی است که شهروندان به ویژه کودکان و نوجوانان در آن مناطق به منابع اطلاعاتی نظیر کتابخانه دسترسی ندارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان با تأکید بر اینکه کتابخانه سیار می‌تواند مناطق حاشیه شهر و پیرامونی را به لحاظ فرهنگی به مناطق مرکزی ارتباط دهد، بیان کرد: عمدتاً کتابخانه‌ها در مناطق مرکزی مکان نمایی می‌شود که کتابخانه سیار تبادل فرهنگی و توسعه متوازن در همه نقاط را تسهیل می‌کند.

وی با اشاره به اینکه اولین کتابخانه سیار ویژه کودکان و نوجوانان در استان افتتاح شد، اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ما دسترسی آسان عموم مردم به کتابخانه‌های عمومی است.

 وی افزود: این کتابخانه های سیار  کودکان و نوجوانان سنین  5 تا 16سال را تحت پوشش قرار می دهد که در کنار دادن کتاب به امانت بیش از 40نوع فعالیت فرهنگی وادبی که مجموعا ۱۷۰۰جلد کتاب در مرحله اول و ۲واحد سیار برای شهر بندرعباس و بخش فین در نظر گرفته شده است.

شماره خبر : ١٩٥١٥
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.