دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > اقدامات بزرگی با اجرای پروژه‌های مختلف سرمایه‌گذاری در هرمزگان در حال انجام است/صدور مجوز ۲۵۸ پروژه سرمایه‌گذاری در حوزه جهاد کشاورزی/سیاست تأمین آب شرب از طریق آب شیرین کن ها تحولات بزرگی را در هرمزگان رقم می زند


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٢٤٤

تاریخ:1398/06/24


استاندار هرمزگان در شورای برنامه ریزی و توسعه استان:
اقدامات بزرگی با اجرای پروژه‌های مختلف سرمایه‌گذاری در هرمزگان در حال انجام است/صدور مجوز ۲۵۸ پروژه سرمایه‌گذاری در حوزه جهاد کشاورزی/سیاست تأمین آب شرب از طریق آب شیرین کن ها تحولات بزرگی را در هرمزگان رقم می زند

استاندار هرمزگان با بیان اینکه اقدامات بزرگی در زمینه طرح های سرمایه گذاری در هرمزگان در حال اجراست، افزود: در حال حاضر پروژه‌های متعدد سرمایه گذاری در هرمزگان در بخش های مختلف با روند مناسبی در حال اجراست که نشان دهنده تحولات بزرگی در این استان می باشد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان با اشاره به گزارش های ارائه شده در این نشست در خصوص طرح ها و پروژه های همایش فرصت های سرمایه گذاری استان، عنوان کرد: خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته پس از این همایش تاکنون ۲۵۸ پروژه سرمایه‌گذاری در حوزه جهاد کشاورزی در استان هرمزگان در مجموع با ارزش دو هزار میلیارد تومان، مجوز فعالیت دریافت نموده و در مراحل شروع به کار و دریافت تسهیلات بانکی قرار دارند.

وی ادامه داد: این پروژه ها در حوزه های کشت گلخانه ای، صنایع تبدیلی، پرورش دام، پرورش میگو، پرورش ماهی، تکثیر لارو میگو و دیگر موارد در حوزه جهاد کشاورزی هستند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه اقدامات بزرگی در زمینه طرح های سرمایه گذاری در هرمزگان در حال اجراست، افزود: در حال حاضر پروژه‌های متعدد سرمایه گذاری در هرمزگان در بخش های مختلف با روند مناسبی در حال اجراست که نشان دهنده تحولات بزرگی در این استان می باشد.

وی در ادامه به سیاست ها و برنامه های حوزه صنعت آب و برق در هرمزگان اشاره کرد و بیان داشت: پیگیری تکمیل و تامین سوخت نیروگاه های برق و تامین درخواست های بخش خصوصی در این حوزه از جمله مواردی است که در حال انجام است.

همتی گفت: سیاست هرمزگان در حوزه تامین آب استفاده از آب شیرین کن ها برای تامین آب شرب شهرها و روستاهای مختلف هرمزگان تا عمق ۱۰۰ کیلومتری از ساحل در سرزمین اصلی می باشد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۵۰ هزار متر مکعب آب از آب شیرین کن یک میلیون متر مکعبی بندرعباس جهت تامین آب در استان اختصاص یافته و منابع خرید تضمینی آن در نظر گرفته شده است و در تلاش هستیم تا مصوبه ای از دولت بگیریم برای اینکه ۱۵۰ هزار متر مکعب دیگر هم از این آب شیرین کن به صورت خرید تضمینی با اختصاص منابع لازم از سوی دولت به هرمزگان اختصاص پیدا کند.

وی اضافه کرد: سیاست تأمین آب شرب در هرمزگان از طریق آب شیرین کن ها، تحولات بزرگی را در این استان رقم می زند و موجب پایداری و ثبات در حوزه کشاورزی و اقتصاد و اشتغال این استان می شود.

شماره خبر : ١٩٢٤٤
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/02/29

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.