دوشنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > سامانه رصد و پایش دانش آموختگان دانشگاه‌ها در هرمزگان دارای اطلاعات جامع و کامل باشد/از این طریق می‌توانیم تحلیل و برنامه‌ریزی مناسب داشته باشیم


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٢٢٧

تاریخ:1398/06/20


دکتر همتی در کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان:
سامانه رصد و پایش دانش آموختگان دانشگاه‌ها در هرمزگان دارای اطلاعات جامع و کامل باشد/از این طریق می‌توانیم تحلیل و برنامه‌ریزی مناسب داشته باشیم

استاندار هرمزگان گفت: سامانه رصد و پایش وضعیت دانش آموختگان دانشگاه ها در هرمزگان باید جامع و کامل بوده و تمامی فارغ التحصیلان دانشگاهی در استان را در بر گیرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان هرمزگان با اشاره به ارائه گزارش دانشگاه هرمزگان در خصوص رصد و پایش وضعیت فارغ التحصیلان رشته های مختلف این دانشگاه، عنوان کرد: در این راستا سامانه‌ای طراحی شده که در آن وضعیت دانش آموختگان دانشگاه هرمزگان از جمله اشتغال آنها مورد پایش و کنترل قرار گرفته است.

وی ادامه داد: از طریق این سامانه می‌توانیم شناسایی کنیم که فارغ التحصیلان رشته های مختلف دانشگاهی در چه وضعیتی قرار دارند و همچنین بیشتر در کدام رشته ها جذب بازار کار شده اند.

استاندار هرمزگان افزود: دانش‌آموختگان هر دانشگاه سرمایه های آن دانشگاه محسوب می شوند و باید توانمندی آنها به خوبی به کار گرفته شود.

همتی تصریح کرد: برگزاری نشست های سالانه با دانش آموختگان از جمله برنامه‌های مهمی است که دانشگاه‌ها باید در برنامه خود داشته باشند.

وی گفت: بسیاری از فارغ التحصیلان و دانش آموختگان دانشگاه ها افراد توانمندی هستند که می‌توانند در راستای تحقق برنامه ها کمک و حمایت لازم را به دانشگاه‌ها داشته باشند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: سامانه رصد و پایش وضعیت دانش آموختگان دانشگاه ها باید جامع و کامل بوده و تمامی فارغ التحصیلان دانشگاهی در استان را در بر گیرد.

همتی بیان داشت: از طریق این سامانه می‌توانیم تصویر شفاف و روشنی از وضعیت فارغ التحصیلان دانشگاهی در استان هرمزگان داشته و تحلیل های مناسبی در این خصوص به دست آوریم.

وی در ادامه با اشاره به ارائه گزارش پژوهش انجام شده در خصوص رصد وضعیت سلامت اجتماعی زنان و خانواده در چهار شهرستان بندرعباس، میناب، بندرلنگه و قشم، عنوان کرد: پژوهش ها باید کاربردی باشند تا بتوانیم از نتایج آن در راستای برنامه‌ریزی مناسب مبتنی بر نتایج پژوهش ها استفاده کنیم.

استاندار هرمزگان افزود: از درون همین پژوهش ها نیز باید برنامه مناسب در حوزه سلامت اجتماعی زنان و خانواده را در هرمزگان تدوین کنیم.

شماره خبر : ١٩٢٢٧
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/05/19

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.