پنج شنبه ١٦ مرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > حضور استاندار هرمزگان در مراسم عزاداری تاسوعای حسینی


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٢١٦

تاریخ:1398/06/18حضور استاندار هرمزگان در مراسم عزاداری تاسوعای حسینی

دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان در نهمین روز از ماه محرم در مراسم عزاداری تاسوعای حسینی حضور یافت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، در تاسوعای حسینی، سراسر هرمزگان غرق در ماتم و عزای شهدای واقعه کربلا به ویژه علمدار دشت کربلا حضرت اباالفضل العباس علیه السلام بود و مراسمات عزاداری در گوشه گوشه این استان برگزار شد.

مردم هرمزگان در این روز با حضور گسترده در مساجد، حسینیه‌ها، بقاع متبرکه و تکایا، آئین های عزاداری سنتی را در تاسوعای حسینی برگزار کردند.

در شهر بندرعباس به عنوان مرکز استان هرمزگان، خیل عظیم عاشقان و دلدادگان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و حضرت اباالفضل العباس علیه السلام، در سوگ شهدای دشت کربلا در قالب دسته جات عزاداری با حضور در بوستان غدیر بندرعباس و در کنار آب های نیلگون خلیج فارس به عزاداری سنتی پرداختند. دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان نیز در این مراسم حضور یافت.

استاندار هرمزگان در ادامه در مراسم عزاداری تاسوعای حسینی در روستای خورگو در شهرستان بندرعباس حاضر شد.

استاندار هرمزگان همچنین همزمان با تاسوعای حسینی در مراسم تعزیه خوانی در بخش فین شهرستان بندرعباس حضور یافت.

شماره خبر : ١٩٢١٦
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/05/15

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.