يکشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > تصویب شیوه نامه اجرایی برنامه جامع سلامت هرمزگان ارتقای شاخص های سلامت را به همراه خواهد داشت


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٨٨١٩

تاریخ:1398/05/28


سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
تصویب شیوه نامه اجرایی برنامه جامع سلامت هرمزگان ارتقای شاخص های سلامت را به همراه خواهد داشت

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: تصویب شیوه نامه اجرایی برنامه جامع سلامت هرمزگان، می تواند موجب ارتقای شاخص های سلامت در استان شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر عباس میرزاد در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان هرمزگان، افزود: شیوه نامه اجرایی برنامه جامع سلامت هرمزگان تا سال ۱۴۰۰ با توجه به اینکه طرح کاملی است و در آن وظیفه هر دستگاه در حوزه سلامت به درستی مشخص شده است، می تواند موجب ارتقای شاخص های سلامت در استان شود.

وی تاکید کرد: تمامی دستگاه های متولی اجرای این شیوه نامه باید وظایف خود را به درستی انجام دهند، زیرا سلامت فرد و جامعه از اهمیت بالایی برخوردار بوده و یکی از اولویت های استان است.

میرزاد با اشاره به توسعه حوزه سلامت در هرمزگان،  گفت: در بسیاری از موضوعات حوزه بهداشت و سلامت حرکت رو به جلو داریم و افزایش امید به زندگی در جامعه و کاهش مرگ و میر در کودکان نشان می دهد که مسئولان به خوبی به موضوع سلامت جامعه در این بخش پرداخته اند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان به طرح کنترل عارضه کم خونی به ویژه در بانوان استان اشاره کرد و افزود: برای اجرایی شدن این طرح بایستی مواد اصلی غذایی مانند آرد و ...  را با آهن و اسید فولیک غنی سازی کرد که به منظور تحقق این هدف کارخانه های آرد استان باید موظف به غنی سازی محصولات خود شوند.

وی تصریح کرد: در مجموع طرح کنترل عارضه کم خونی به ویژه در بانوان استان، طرح خوبی است که باید نحوه ی اجرای آن و وظیفه هر دستگاه در جلسات آینده این کارگروه مشخص شود.

میرزاد خاطر نشان کرد: اگر موضوع سلامت مادران و دختران که مادران آینده هستند، به درستی مورد توجه قرار گیرد، مسایل مربوط به سلامت تمامی جامعه نیز تحت تاثیر قرار می گیرد‌.

وی با اشاره به طرح مدارس بدون پوسیدگی دندان در هرمزگان، گفت: اجرایی شدن این طرح در مدارس به ویژه در دوره ابتدایی می تواند تاثیری مطلوبی در فرهنگ سازی بهداشت دهان و دندان در نسل های آینده داشته باشد و بسیاری از مشکلات خانواده ها نیز در این خصوص رفع خواهد شد.

شماره خبر : ١٨٨١٩
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.