يکشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > مشکلات واحدهای تولیدی در هرمزگان به حداقل رسیده است/هرمزگان نقش محوری در تحقق چشم انداز های صادراتی کشور دارد/توسعه صنعت آلومینیوم با محوریت هرمزگان باشد/لزوم پرهیز از خام فروشی و ضرورت ایجاد زنجیره های بخش معدن در هرمزگان/توسعه صنایع در سراسر هرمزگان در دستور کار قرار دارد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٨٨١٨

تاریخ:1398/05/28


معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان:
مشکلات واحدهای تولیدی در هرمزگان به حداقل رسیده است/هرمزگان نقش محوری در تحقق چشم انداز های صادراتی کشور دارد/توسعه صنعت آلومینیوم با محوریت هرمزگان باشد/لزوم پرهیز از خام فروشی و ضرورت ایجاد زنجیره های بخش معدن در هرمزگان/توسعه صنایع در سراسر هرمزگان در دستور کار قرار دارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: با همکاری و هماهنگی مجموعه دستگاه های اجرایی و نظارتی و پیگیری های بعمل آمده مشکلات واحدهای تولیدی به ویژه واحدهای بزرگ تولیدی در هرمزگان به حداقل ممکن رسیده است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر ایرج حیدری در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان که با حضور معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، با تبریک فرارسیدن ایام فرخنده عید غدیرخم، با اشاره به اقدامات استان برای رفع مشکلات واحد های تولیدی، عنوان کرد: با هماهنگی بسیار خوبی که بین دستگاه های اجرایی و نظارتی در استان هرمزگان حاکم است و پیگیری های بعمل آمده مشکلات واحد های تولیدی در سطح استان به حداقل ممکن رسیده است.

وی افزود: با تلاش های صورت پذیرفته شده در راستای حل مشکلات واحد های تولیدی مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع  به حداقل ممکن رسیده است که نوید بخش رونق بیش از پیش این بخش با رفع موانع پیش روی آن است.

معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: با اقدامات صورت پذیرفته شده مشکلات واحد های تولیدی بزرگ هرمزگان به حداقل ممکن رسیده است که این مهم حاصل تلاش ها و پیگیری های بعمل آمده از سوی مدیریت عالی استان و اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در پیگیری و حل مشکلات واحد های تولیدی است.

حیدری تصریح کرد: با تلاش های صورت پذیرفته شده نه تنها از تعطیلی واحد های بزرگ صنعتی و تولیدی جلوگیری بعمل آمد بلکه بسیاری از واحد های غیر فعال به چرخه تولید استان بازگشتند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: بسیاری از پروژه های که در هفته دولت در استان هرمزگان به بهره برداری می رسد مربوط به بخش خصوصی و حوزه سرمایه گذاری است که این مهم حاصل مشارکت و همراهی مجموعه بخش دولتی و خصوصی برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه تولید و اشتغال و توسعه استان است.

حیدری با اشاره به برنامه های وزارت صنعت جهت تحقق چشم انداز صادراتی کشور با استفاده از ظرفیت های استان هرمزگان، اظهار داشت: استان هرمزگان آمادگی کامل دارد که امکانات خود را برای تحقق اهداف وزارت صنعت معدن و تجارت در حوزه صادرات با بسیج امکانات و ظرفیت همسایگی که با کشور های حوزه خلیج فارس دارد بکار ببندد و سایر استان ها را نیر در این زمینه پوشش دهد.

وی در همین رابطه افزود: با توجه به زیرساخت های خوبی که در استان هرمزگان در حوزه های بندری، راه ، ریلی و ترانزیت برخوردار است این مهم فرصت مناسبی برای توسعه صادرات کشور است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان با اشاره به اهمیت بخش آلومینیوم کشور، تصریح کرد: با توجه به استقرار کارخانه آلومینیوم المهدی در استان هرمزگان  تقویت این کارخانه و توسعه آن برای تحقق اهداف کشور در حوزه صنعت آلومینیوم در دستور کار وزارت صنعت قرار گیرد و هرمزگان در سطح کشور به عنوان قطب تولید آلومینیوم دیده شود و هرگونه برنامه ریزی در زمینه توسعه این صنعت با محوریت هرمزگان و کارخانه آلومینیوم المهدی باشد.

حیدری با اشاره به پیگیری های استان برای شکوفایی ظرفیت های معدنی ، عنوان کرد:  با اقدامات صورت پذرفته در زمینه شناسایی پهنه های معدنی ، شکوفا سازی ظرفیت های این بخش در سراسر هرمزگان با جدیت در دستور کار قرار دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار هرمزگان در همین رابطه گفت: هرمزگان از ظرفیت های معدنی غنی برخوردار است و توسعه زنجیره بخش معدن در استان از نیاز های ضروری این بخش است.

وی گفت: پرهیز از خام فروشی مواد معدنی و حرکت به سمت تولید فرآورده های های معدنی صادرات محور با ایجاد زنجیره های مورد نیاز در هرمزگان در دستور کار قرار گیرد.

حیدری خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی های صورت پذیرفته شده توسعه صنایع در سراسر هرمزگان در برنامه دستگاه های اجرایی ذیربط قرار دارد و تحرکی که مرکز استان در بخش صنعت دارد در حال گسترش به سراسر استان است و این مهم آینده هرمزگان را در حوزه تولید و اشتغال متحول خواهد نمود.

معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری هرمزگان گفت: از بانک صنعت و معدن انتظار است برای تقویت واحد های صنعتی و تولیدی و رفع مشکلات آنها با تامین سرمایه در گردش اقدام نماید.

وی افزود: در حوزه اشتغال روستایی با اجرای طرح های مختلف اشتغالزایی از محل منابع اشتغال پایدار روستایی فرصت های شغلی بسیار خوبی  ایجاد شده است و ضروری است اقدامات و کارهای صورت پذیرفته در این زمینه اطلاع رسانی گردد.

شماره خبر : ١٨٨١٨
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.