دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > لزوم آگاه سازی مردم در خصوص نگهداری درست از اموال برای پیشگیری از وقوع سرقت/پلیس تمهیدات لازم برای کشف سریع و دقیق سرقت را انجام دهد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٨٨٠٧

تاریخ:1398/05/27


سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
لزوم آگاه سازی مردم در خصوص نگهداری درست از اموال برای پیشگیری از وقوع سرقت/پلیس تمهیدات لازم برای کشف سریع و دقیق سرقت را انجام دهد

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با بیان اینکه همکاری مردم و دستگاه های اجرایی با پلیس کمک شایانی برای کاهش سرقت در سطح استان می کند، اظهار کرد: نیروی انتظامی زحمات بسیاری برای برقراری امنیت و آرامش در استان متحمل می شود و همه مردم، دستگاه های اجرایی، بخشداری ها، دهیاری ها و اصناف باید با همکاری و تعامل مناسب با پلیس زمینه وقوع سرقت را کاهش دهند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر عباس میرزاد در جلسه کمیسیون پیشگیری از سرقت، افزود: موضوع سرقت یکي از ناهنجاري هاي اجتماعي است که علل آن جهت پيشگیري بايد مورد توجه و دقت قرارگيرد و متناسب با آن در استان سياستگذاري شود.

وی اضافه کرد: مهمترين مسئله در بحث پيشگيري از سرقت، آگاه سازي مردم در خصوص نگهداري درست از اموال خود است.

میرزاد خاطرنشان کرد: برای پيشگيري از وقوع جرم لازم است به موضوع آموزش و آگاهی بخشی مردم اهميت داد و با استفاده از روش هاي نوين و تاثيرگذار نسبت به آگاه سازي عمومي و کاهش آسيب ها اقدام کرد.

 وی عدم رعایت برخی از اصول حفاظتي را در وقوع سرقت ها موثر دانست و خواستار اجراي برخي اقدامات پيشگيرانه و بازدارنده اوليه توسط عموم مردم در راستاي مقابله با سرقت و دستبرد شد.

میرزاد بر ضرورت آسیب شناسی و تعیین علل و عوامل اصلی در وقوع جرایم بویژه وقوع سرقت ها از اماکن و در سطوح مختلف شهری و روستا ها و ارائه راهکار های پیشگیری و اتخاذ تدابیر و تمهیدات مهار جرایم تاکید کرد.

وی افزود: لازمه پیشگیری از سرقت در جامعه، هم اندیشی و تلاش مضاعف تمامی دستگاه های امنیتی و انتظامی استان و تمهیدات لازم پلیس در جهت کشف سریع، دقیق و علمی جرم است.

شماره خبر : ١٨٨٠٧
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/02/29

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.