دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > ایجاد نشاط سیاسی و مشارکت مردم از ملزومات اصلی انتخابات است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٨٦١٣

تاریخ:1398/05/09


رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان:
ایجاد نشاط سیاسی و مشارکت مردم از ملزومات اصلی انتخابات است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان گفت: ایجاد نشاط سیاسی و مشارکت مردم از ملزومات انتخابات است که باید مورد توجه متولیان امر در استان به ویژه شهرستان ها قرار گیرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر عباس میرزاد در جلسه ستاد انتخابات استان هرمزگان، بر ایجاد انسجام، وحدت و همدلی در انتخابات تاکید کرد و افزود: وحدت و همدلی همواره یکی از ضرورت های امروز است که در زمان انتخابات نیاز به این مقوله در استان تشدید می شود.

وی افزود: ایجاد تعامل دوسویه میان دستگاه ها و ارکان انتخابات در هرمزگان از دیگر ضروریات است که  همواره مورد تاکید بوده است.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری انتخابات سالم برای وزارت کشور تصریح کرد: برگزاری انتخابات سالم، شفاف ، بی طرفانه، امن ، باشکوه و مشارکت حداکثری مردم هموار مورد تاکید استاندار محترم هرمزگان بوده است.

میرزاد اظهار داشت: طبق مقررات و پیش بینی های صورت گرفته، اغلب مراحل انتخابات مجلس ۹۸ در کشور به صورت الکترونیکی صورت می گیرد و لازم است تمامی زیرساخت های پوشش ارتباطی و تجهیزات الکترونیکی برگزاری انتخابات در استان فراهم شود که در این زمینه باید سریع تر اقدامات لازم انجام گیرد.

رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان با اشاره به این که مشکلات دوره های قبلی انتخابات احصاء تا با رفع آنها وضعیت مطلوبی برای سلامت انتخابات داشته باشیم، ادامه داد: وزارت کشور مسئول اصلی حسن اجرای قوانین مربوط به انتخابات است و وظیفه اصلی آن اجرای قانون است.

وی با بیان اینکه مشارکت حداکثری مردم در برگزاری انتخابات مورد وثوق همه جریانات سیاسی استان باید مورد توجه باشد، ادامه داد: لازم است فرمانداران در شهرستان ها با برآورد دقیق از حوزه انتخابیه، شرایط حضور حداکثری مردم را در پای صندوق های رای را فراهم آورند.

وی با بیان اینکه انتخابات یکی از ارکان اصلی و مهم مردم سالاری دینی در ایران اسلامی است، افزود: همواره مردم در شرایط مختلف دلبستگی خود را به نظام جمهوری اسلامی ایران نشان داده اند و در این دوره از انتخابات نیز مردم خوب استان با مشارکت و حضور پررنگ در پای صندوق رای حاضر می شوند.

شماره خبر : ١٨٦١٣
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/02/29

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.