دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > مصوبات سفر استاندار هرمزگان به روستای انجیره در دستور کار و پیگیری معاون استاندار/تصویب۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه ها


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٨٣٠٥

تاریخ:1398/04/19مصوبات سفر استاندار هرمزگان به روستای انجیره در دستور کار و پیگیری معاون استاندار/تصویب۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه ها

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: پیرو سفر دکتر همتی استاندار هرمزگان به روستای انجیره از توابع شهرستان بندر لنگه مصوبات این سفر با حضور دستگاه های متولی و خیرین مورد پیگیری قرار گرفت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، رضا مدرس با اعلام این مطلب و با اشاره به مصوبات سفر استاندار هرمزگان به روستای انجیره شهرستان بندرلنگه، افزود: اتصال راه انجیره، بن کوه به مسیر بندر لنگه یکی از پروژه های بود که در این سفر مقرر شد به عنوان یک پروژه استراتژیک اتصال مسیر دژگان به بستک احداث شود.

وی اضافه کرد: این پروژه علاوه بر کوتاه سازی ۱۲ کیلومتری مسیر دژگان_ لمزان موجب برخورداری ۵۲ روستا از این مسیر نیز خواهد شد که با مشارکت راه و شهرسازی، سازمان راهداری کشور و خیرین احداث خواهد شد.

مدرس تصریح کرد: با توجه به اهمیت پروژه احداث  این محور مواصلاتی در سفر که مهندس حسن زاده معاون توسعه، مديريت و منابع راهداري و حمل و نقل جاده اي کشور در آینده نزدیک به هرمزگان خواهد داشت نحو اجرایی شدن آن توسط حوزه راهداری استان تعیین و تکلیف خواهد شد تا عملیات اجرایی پروژه هر چه سریع تر آغاز شود.

وی به دو طرح آبخیزداری در روستای انجیره اشاره کرد و گفت: از دیگر طرح های که مورد تاکید استاندار هرمزگان در این سفر بود تخصیص آب شرب و کشاورزی از دو سد که هر کدام به صورت جدا گانه با ذخیره  دو میلیون و ۷۰۰ هزار  و همچنین یک میلیون و ۲۰۰ هزار متر مکعبی آب است می توان اشاره کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان افزود: شرکت آب منطقه ای استان موظف شده که ظرف مدت یک ماه مطالعات انتقال آب به دشت حدود ۳۰۰ هکتاری با فاصله هفت کیلومتر انجام دهد و سازمان جهاد کشاورزی استان نیز ظرف همین مدت مطالعات در خصوص الگوی کشت مناسب برای کشاورزی این منطقه ارائه نماید.

وی خاطرنشان کرد: کشاورزی در این منطقه علاوه بر ایجاد اشتغال، راه اندازی بخش کشاورزی در این روستا فارغ از توجیه اقتصادی موجب تقویت مولفه های اجتماعی نیز خواهد شد.

مدرس تاکید کرد: پروژه آبخیز داری روستای انجیر نیز مانند پروژه راه این روستا به صورت یک اولویت در دستور کار دستگاه های متولی قرار گرفته و میزان اعتبار آن با مشارکت خیر مشخص شد و عملیات اجرای آن پس از ارائه مطالعات از سوی دو دستگاه متولی آغاز خواهد شد.

وی پروژه روشنایی معابر این روستا از دیگر مصوبات سفر استاندار دانست و عنوان کرد: پروژه روشنایی معابر این روستا نیز تعیین و تکلیف و مقرر شد دهیاری با مشارکت خیر هر چه سریع تر اقدامات لازم را انجام دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان به طرح گردشگری در روستای انجیره اشاره کرد و گفت: از دیگر مصوبات سفر دکتر همتی احداث پروژه های گردشگری در این روستا بود که با پیگیری های صورت گرفته مقرر شد که پروژه گردشگری در این روستا در قالب شرکت تعاونی و با مشارکت جامعه محلی انجام گیرد.

مدرس تصریح کرد: بر همین مبنا اقدامات لازم به منظور ثبت یک شرکت تعاونی با رویکرد اجتماعی که اعضای آن جامعه محلی خواهد بود با مشارکت دهیاری و خیرین در حال انجام است و پس از تشکیل این شرکت تعاونی پروژه گردشگری این روستا وارد فاز اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اعتبار تخصیص یافته به منظور پروژه های روستا انجیره، بیان کرد: در سفر استاندار به این روستا حدود ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه ها تصویب شد که سهم دولت و مشارکت خیرین نیز در آن مشخص شده است.

شماره خبر : ١٨٣٠٥
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/02/29

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.