دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > بازار هرمزگان در سال 97 با مدیریت جهادی و اتخاذ تصمیمات به موقع به خوبی مدیریت شد/ همراهی اصناف و مجموعه دستگاه های امنیتی و قضایی در مدیریت بازار قابل تحسین است/راه اندازی سامانه رصد نیاز ضروری بازار کشور است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٨٢٩٤

تاریخ:1398/04/18


معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان:
بازار هرمزگان در سال 97 با مدیریت جهادی و اتخاذ تصمیمات به موقع به خوبی مدیریت شد/ همراهی اصناف و مجموعه دستگاه های امنیتی و قضایی در مدیریت بازار قابل تحسین است/راه اندازی سامانه رصد نیاز ضروری بازار کشور است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: در سال 97 با وجود برخی مشکلات با مدیریت جهادی و اتخاذ تصمیمات به موقع بازار هرمزگان، با همراهی مجموعه اصناف و اعضای ستاد تنظم بازار به خوبی مدیریت گردید.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر ایرج حیدری در کارگروه تنظیم بازار استان هرمزگان با حضور معاون بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اقدامات استان در تنظیم بازار، عنوان کرد:  یکی از عوامل مهمی که باعث شد هرمزگان در سال 97 در مدیریت  بازار در بین استان های برتر کشور قرار گیرد وجود  هماهنگی و هم افزایی بین محموعه اعضای ستاد تنظیم بازاراستان با مدیریت و راهبری استاندار محترم استان بوده است.

وی در همین رابطه افزود: با وجود برخی مشکلات در سال 97 در حوزه حمل و نقل با اتخاذ تصمیمات جهادی ، انقلابی و به موقع  از بروز خلل در مهمترین بندر واردات و صادرات کشور برای حمل و نقل کالا ها  جلوگیری بعمل آمد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در همین رابطه گفت: مجموعه دستگاه های امنیتی و قضایی همکاری بسیار مناسبی با ستاد تنظیم بازار استان با ارسال به موقع گزارش ها در مدیریت بازار داشتند که قابل تحسین است.

حیدری تصریح کرد: با وجود حاکم شدن فضای ثبات در بازار نباید از کارهای انقلابی و جهادی در مدیریت بازار غفلت کرد و اشراف بر بازار با همان قوت  باید تداوم یابد.

وی  اظهار داشت: تشکیل کارگروه اقدام ابتکار دیگری برای مدیریت بازار در استان هرمزگان در سال 97 بود که در کشور بی نظیر  بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در همین رابطه گفت: در کارگروه اقدام به ریاست معاون اقتصادی استاندار و با حضور دستگاه های نظارتی و دستگاه های اجرایی در مواقع بروز مشکل با اتخاذ تصمیمات به موقع و عملیاتی اقدامات بسیار خوبی صورت پذیرفت و امور به موقع مدیریت شد.

حیدری اظهار داشت : اصناف هرمزگان در مدیریت بازار همراهی بسیار خوبی با ستاد تنظیم بازار استان داشتند و این صنف حلقه ارتباط تولید کننده و مصرف کننده هستند.

حیدری با اشاره به اهمیت سامانه رصد، تصریح کرد: راه اندازی سامانه رصد یکی از نیاز های ضروری برای مدیریت به موقع بازار جهت جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: سامانه رصد برای رصد به موقع کالا از مبدا  تا مقصد یکی از نیاز های اساسی بود که راه اندازی آن قابل تقدیر است.

وی افزود: مدیریت قیمت کالاها باید از مبدا تولید باشد تا از مشکلات احتمالی در بازار جلوگیری بعمل آید.

حیدری گفت: در تامین کالا های مورد نیاز  بازار داخلی و صادرات کالاها توسط واحد های تولیدی باید تعادل ایجاد گردد تا کمبودی در بازار داخلی ایجاد نگردد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان تصریح کرد :عرضه محصولات واحد های تولیدی به تناسب نیاز بازار داخلی و امر صادرات هم باعث جلوگیری از التهاب در بازار ، افزایش درآمد و جلوگیری از قاچاق می گردد و سامانه رصد در تعیین سهمیه واحد های تولیدی برای صادرات و تامین نیاز داخل می تواند  نقش بسزایی ایفاء کند.

وی خاطرنشان کرد : برای مدیریت بازار باید برنامه و هدف مشخص در ستاد مرکزی تنظیم بازار کشور وجود داشته باشد  تا تعادلی بین صادرات کالاها و تامین نیاز بازار داخلی ایجاد گردد تا از هرگونه بروز مشکلات احتمالی جلوگیری بعمل آید.

حیدری خاطرنشان کرد: استان هرمزگان با توجه به زیرساخت ها و ظرفیت های که دارد  واردات دام  و غلات برای این استان  ضروری است.

شماره خبر : ١٨٢٩٤
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/02/29

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.