يکشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > پیام تبریک استاندار هرمزگان به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٧٥٤١

تاریخ:1398/03/03پیام تبریک استاندار هرمزگان به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر

استاندار هرمزگان با صدور پیامی روز ماندگار و حماسی سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر را به ملت قهرمان ایران اسلامی به ویژه مردم استان هرمزگان تبریک گفت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان در این پیام آورده است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

در تقویم هشت ساله دفاع مقدس، سوم خرداد را می توان به یاد ماندنی ترین و ماندگارترین روز دانست.

در این روز حماسی و ماندگار در تاریخ پر افتخار ایران اسلامی، خرمشهر قهرمان با تلاش و رشادت و جانفشانی رزمندگان اسلام، آزاد شد.

رژیم صدام که با حمایت همه جانبه استکبار جهانی، جنگ را به ملت ایران تحمیل نمود، در دوران دفاع مقدس مقهور غیرت و شجاعت و فداکاری فرزندان سرزمین ایران اسلامی شد.

مردم ایران از پیر و جوان در لبیک به ندای امام راحل برای دفاع از آب و خاک میهن اسلامی به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شتافتند و پاسخ جانانه و محکمی را به متجاوزان دادند که نمونه بارز آن آزادسازی خرمشهر است.

تاریخ دفاع مقدس از همان ابتدا مقاومت جانانه مردم و نیروهای مسلح کشورمان در دفاع از خرمشهر را به یاد دارد و در نهایت در سوم خرداد سال ۱۳۶۱ در عملیات بیت المقدس، شاهد اقدام بزرگ و ماندگار و حماسی رزمندگان و نیروهای مسلح کشورمان در آزادسازی خرمشهر بودیم.

در مجموع دوران هشت ساله دفاع مقدس سرشار از جانفشانی ها و رشادت های فرزندان این سرزمین است که جان خود را برای حفاظت و حراست از آب و خاک میهن اسلامی فدا نمودند.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهیدان دوران دفاع مقدس و تجلیل از رشادت شهدا، جانبازان، آزادگان و خانواده های معظم شهیدان و ایثارگران، روز ماندگار و حماسی سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر را به ملت قهرمان ایران اسلامی به ویژه مردم استان هرمزگان که در کنار سایر هموطنان، نقش و حضور تاثیر گذاری در رقم خوردن این حماسه داشتند، تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

 

فریدون همتی

استاندار هرمزگان

شماره خبر : ١٧٥٤١
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.