يکشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > تخفیفات و مشوق های خوبی جهت ساخت واحدهای مسکونی جدید در محله چاهستانی ها در نظر گرفته شده است/نوسازی واحدها با مشارکت توسعه گرها انجام می شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٧٥٢٩

تاریخ:1398/03/01


استاندار هرمزگان در ستاد بازآفرینی شهری استان:
تخفیفات و مشوق های خوبی جهت ساخت واحدهای مسکونی جدید در محله چاهستانی ها در نظر گرفته شده است/نوسازی واحدها با مشارکت توسعه گرها انجام می شود

استاندار هرمزگان گفت: تخفیفات و مشوق های خوبی جهت ساخت واحدهای مسکونی جدید در محله چاهستانی ها در نظر گرفته شده که از جمله آن می‌توان به تخفیف ۹۰ درصدی در هزینه صدور پروانه ساخت و همچنین تخفیفات نظام مهندسی اشاره کرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست ستاد بازآفرینی شهری استان هرمزگان با اشاره به هدف گذاری صورت گرفته در راستای نوسازی بافت های فرسوده محله ۱۱۰ هکتاری چاهستانی های بندرعباس، عنوان کرد: در ابتدای این طرح عملیات بازگشایی ۳ خیابان انجام شد.

وی ادامه داد: دغدغه اصلی ما ورود به مرحله ساخت و ساز واحدهای مسکونی در این محله است که برای این کار نیازمند مشارکت و همکاری مردم هستیم.

استاندار هرمزگان با اشاره به در نظر گرفتن مدل های مختلف جهت انجام طرح‌های نوسازی بافت‌های فرسوده در محله چاهستانی های بندرعباس، افزود: در یکی از این طرح ها، یک منطقه ۱۲ هکتاری در اختیار توسعه گرها قرار می گیرد تا عملیات ساخت و ساز را برای ساکنان محله چاهستانی ها انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین چندین محدوده مشخص شده تا توسعه گر ها در آن بر اساس توافقاتی که انجام می دهند، بتوانند واحدهای مسکونی را بسازند.

همتی بیان داشت: تخفیفات و مشوق های خوبی جهت ساخت واحدهای مسکونی جدید در محله چاهستانی ها در نظر گرفته شده که از جمله آن می‌توان به تخفیف ۹۰ درصدی در هزینه صدور پروانه ساخت و همچنین تخفیفات نظام مهندسی اشاره کرد.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: گام اول ما توافق مالکان واحدهای مسکونی با توسعه گرهاست که اگر این امر سرعت بگیرد ساخت واحدهای مسکونی در مدت زمان کمتری انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: همکاری مردم این محله در راستای نوسازی واحدهای مسکونی بسیار موثر می باشد.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: برنامه نوسازی واحدهای مسکونی در محله چاهستانی های بندرعباس را به گونه‌ای تنظیم کرده‌ایم که برای مردم این  محله ارزش آفرینی داشته و موجب افزایش توانمندی آنها شود.

شماره خبر : ١٧٥٢٩
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.