دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > گردشگری محور مهم توسعه هرمزگان است/الزامات رسیدن به هدف جذب ۱۰ میلیون گردشگر در هرمزگان احصا شود/سند توسعه گردشگری هرمزگان باید جامع و قابل قبول باشد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٧٥٢٥

تاریخ:1398/03/01


دکتر همتی در شورای راهبردی توسعه گردشگری استان:
گردشگری محور مهم توسعه هرمزگان است/الزامات رسیدن به هدف جذب ۱۰ میلیون گردشگر در هرمزگان احصا شود/سند توسعه گردشگری هرمزگان باید جامع و قابل قبول باشد

استاندار هرمزگان گفت: گردشگری یکی از محورهای مهم توسعه هرمزگان محسوب می‌شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست شورای راهبردی توسعه گردشگری استان هرمزگان با بیان اینکه ظرفیت ها و جاذبه های بی پایان و بی نظیر گردشگری در هرمزگان وجود دارد، عنوان کرد: متناسب با این ظرفیت‌های خدادادی برای جذب ۱۰ میلیون گردشگر در استان هرمزگان هدف گذاری کرده ایم.

وی ادامه داد: گردشگری یکی از محورهای مهم توسعه هرمزگان محسوب می‌شود.

استاندار هرمزگان افزود: باید الزامات رسیدن به هدف جذب ۱۰ میلیون گردشگر در استان در زمینه های زیرساخت‌ها، اشتغال، تبلیغات، حمل و نقل و آموزش به طور دقیق احصا و در این راستا اقدام شود.

همتی با اشاره به تهیه پیش نویس سند توسعه گردشگری استان هرمزگان، تصریح کرد: باید نظرات کارشناسی از سوی مدیران و صاحب نظران در خصوص این پیش نویس ارائه تا یک طرح و سند جامع و قابل قبول برای همگان در حوزه گردشگری هرمزگان تدوین و بر مبنای آن گام برداریم.

وی معرفی ظرفیت ها و تبلیغ جاذبه های گردشگری استان هرمزگان را بسیار مهم دانست و بیان داشت: تهیه یک برنامه مدون در حوزه تبلیغات و اطلاع رسانی در حوزه گردشگری یکی از پیوست های مهم سند جامع گردشگری استان هرمزگان است که باید انجام شود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: نیاز است جریان وسیعی در فضای مجازی برای معرفی جاذبه های گردشگری هرمزگان ایجاد شود.

وی نوع نگاه به فعالیت های بخش خصوصی در حوزه گردشگری را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: باید جذابیت های لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه گردشگری را فراهم کنیم که یکی از مهم‌ترین این موارد کاهش فرآیند صدور مجوزها و تسریع در صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری برای بخش خصوصی است.

وی اضافه کرد: سرعت بخشیدن به صدور مجوزها یکی از مسائل مهم در سطح کشور محسوب می‌شود که دولت نیز به آن ورود کرده و نیاز است دستگاه‌های مسئول در این حوزه اقدامات خود را مورد بررسی و در راستای اصلاح فرآیندها گام بردارند.

شماره خبر : ١٧٥٢٥
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/02/29

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.