يکشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > هرمزگان از استان‌های برتر کشور در داشتن امنیت مطلوب است/نگاه جدید قوه قضائیه در راستای حمایت از تولید و فعالان اقتصادی بسیار مهم و راه گشاست/با حمایت از بخش خصوصی می توانیم گام‌های بزرگی در حوزه تولید صادرات محور برداریم


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٧٥٢٤

تاریخ:1398/03/01


استاندار هرمزگان در آیین تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری استان:
هرمزگان از استان‌های برتر کشور در داشتن امنیت مطلوب است/نگاه جدید قوه قضائیه در راستای حمایت از تولید و فعالان اقتصادی بسیار مهم و راه گشاست/با حمایت از بخش خصوصی می توانیم گام‌های بزرگی در حوزه تولید صادرات محور برداریم

استاندار هرمزگان گفت: هرمزگان به لحاظ شاخص های مطلوب امنیتی یکی از استان‌های برتر کشور است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در آیین تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با بیان اینکه هرمزگان به لحاظ شاخص های مطلوب امنیتی یکی از استان‌های برتر کشور است، عنوان کرد: طبق گزارش ارائه شده توسط وزارت کشور در سال گذشته میزان جرایم در هرمزگان کاهش یافته و شاهد ارتقاء سطح امنیت در این استان بوده ایم.

وی ادامه داد: این امر بیانگر تلاش ارزنده دستگاه‌های عضو شورای تامین، همراهی خوب مردم استان و همکاری بسیار مناسب دستگاه قضایی در این استان است.

استاندار هرمزگان افزود: در سطح تمامی شهرستان‌های این استان همراهی و همدلی خوبی توسط دستگاه قضایی وجود دارد.

همتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت و ظرفیت های اقتصادی استان هرمزگان، تصریح کرد: ۶۰ درصد صادرات و واردات کشور از طریق هرمزگان انجام می‌شود و این استان محل فعالیت اکثر تجار کشور است.

وی گفت: با توجه به این ظرفیت ها نیاز به تصمیم گیری های خاص در این استان در راستای تسهیل و روان سازی امور به ویژه در حوزه اقتصادی وجود دارد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: خوشبختانه با همکاری مناسب دستگاه قضایی در استان، شورای اقدام در هرمزگان تشکیل و برای موضوعات خاص تصمیمات خوبی گرفته شد که نتایج خوبی برای این استان به همراه داشته است.

همتی اضافه کرد: نگاه جدید قوه قضائیه در راستای حمایت از تولید و فعالان اقتصادی و حل کردن مسائل این حوزه بسیار مهم و راه گشاست چون امروز باید تصمیمات متناسب با شرایط به خصوص در حوزه اقتصاد داشته باشیم.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: امروز دشمن با حرکت ناوهای خود به دنبال تکمیل اقدامات خود در حوزه تحریم هاست و می‌خواهد با ایجاد جنگ روانی فعالان اقتصادی را در خصوص فعالیت در ایران دچار تردید کرده و دنیا را تحت تاثیر قرار دهد.

وی تأکید کرد: ما نیز باید اقدامات لازم را در راستای مقابله با دشمن در عرصه جنگ اقتصادی انجام دهیم و استان هرمزگان در این راستا پیشانی کشور است و نقش هر یک از مدیران و تصمیم گیران در آن بسیار مهم می باشد.

همتی یادآور شد: سال گذشته با وجود تمامی مسائلی که وجود داشت بالغ بر ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار کالاهای غیرنفتی استان هرمزگان صادر شد و برای سال جاری سه و نیم میلیارد دلار صادرات کالاهای غیر نفتی را در این استان هدف گذاری کرده ایم که این اتفاق بزرگ با تلاش فعالان اقتصادی و تولیدی تحقق می یابد.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه باید به طور همه جانبه از بخش خصوصی حمایت کنیم، خاطرنشان کرد: با به میدان آمدن بخش خصوصی اقتصاد مقاومتی نیز تحقق خواهد یافت و در این راستا نیاز است که کارها را برای این بخش روان کنیم تا گام‌های بزرگی را در حوزه تولید صادرات محور برداریم.

وی تصریح کرد: برای رسیدن به موفقیت نیازمند وجود مدیران شجاع هستیم تا شرایط مناسب را برای صادرکنندگان و تولیدکنندگان فراهم کنند.

استاندار هرمزگان از خدمات ۶ ساله حجت الاسلام و المسلمین اکبری در سمت ریاست کل دادگستری استان هرمزگان قدردانی کرد و بیان داشت: آقای علی صالحی رئیس کل جدید دادگستری استان هرمزگان نیز از نیروهای بسیار خوب این حوزه محسوب می شود که فصل جدید و مبارکی را برای دستگاه قضایی در استان رقم خواهد زد.

شماره خبر : ١٧٥٢٤
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.