دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > هرمزگان می تواند میزبان مسابقات ورزشی در سطح ملی و بین المللی باشد/بنگاه‌های اقتصادی، شهرداری ها و دهیاری ها در حوزه ورزش مشارکت کنند/لزوم توسعه ورزش همگانی برای افزایش سلامت و شادابی در جامعه


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٦٤٨٧

تاریخ:1398/02/29


دکتر همتی در شورای عالی ورزش استان:
هرمزگان می تواند میزبان مسابقات ورزشی در سطح ملی و بین المللی باشد/بنگاه‌های اقتصادی، شهرداری ها و دهیاری ها در حوزه ورزش مشارکت کنند/لزوم توسعه ورزش همگانی برای افزایش سلامت و شادابی در جامعه

استاندار هرمزگان گفت: استان هرمزگان می تواند میزبان بسیاری از مسابقات ورزشی در سطح ملی و بین المللی باشد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست شورای عالی ورزش استان هرمزگان با اشاره به توانمندی ها و استعدادهای بسیار هرمزگان در حوزه ورزش، عنوان کرد: استان هرمزگان می تواند میزبان بسیاری از مسابقات ورزشی در سطح ملی و بین المللی باشد و نیاز است برای این کار برنامه‌ای هدفمند تدوین و طبق آن اقدام شود.

وی ادامه داد: بخش گسترده ای از جامعه به ورزش علاقه دارد و ورزش عامل مهمی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی محسوب می شود.

استاندار هرمزگان افزود: اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان به عنوان متولی حوزه ورزش استان باید با همکاری و همفکری هیئت‌های ورزشی راهکارهای قابل اجرا در حوزه ورزش را عملیاتی کند.

همتی بر لزوم مشارکت بنگاه‌های اقتصادی، شهرداری ها و دهیاری ها در حوزه ورزش تاکید کرد و بیان داشت: باید توانمندی‌های شهرداری ها در راستای حمایت از هیئت های ورزشی و همچنین توسعه ورزش همگانی و قهرمانی در شهرها، ظرفیت دهیاری‌ها در راستای کمک به ورزش جوانان در روستاها و همچنین توانمندی بنگاه های اقتصادی در هرمزگان را در زمینه کمک به ورزش حرفه‌ای به کار بگیریم.

وی گفت: در این راستا آمادگی داریم تا بخشنامه ها و دستورات لازم را صادر کنیم تا همکاری و مشارکت لازم در حوزه ورزش در استان هرمزگان انجام شود.

استاندار هرمزگان توسعه ورزش همگانی را در راستای افزایش سلامت و شادابی در جامعه بسیار تاثیرگذار دانست و خاطرنشان کرد: کم تحرکی یکی از معضلات مهمی است که جامعه با آن مواجه است و با توسعه ورزش همگانی می توان از بروز بسیاری از بیماری ها پیشگیری کرد.

همتی خواستار توجه بیشتر به ورزش در مدارس و ادارات شد و اظهار داشت: استعدادهای ورزشی بسیاری در هرمزگان وجود دارد که باید برای شکوفایی آن ها به ورزش در مدارس توجه بسیاری داشته باشیم تا بتوانیم قهرمانان بزرگ ورزشی را در هرمزگان پرورش دهیم.

شماره خبر : ١٦٤٨٧
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/02/29

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.