دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > هدفگذاری برای ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار صادرات کالاهای غیرنفتی و محصولات تولیدی هرمزگان در سال ۹۸/میزان صادرات کالاهای غیرنفتی هرمزگان در سال گذشته ۴۴ درصد افزایش یافت


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٦٣٧٨

تاریخ:1398/02/22


دکتر همتی در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان:
هدفگذاری برای ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار صادرات کالاهای غیرنفتی و محصولات تولیدی هرمزگان در سال ۹۸/میزان صادرات کالاهای غیرنفتی هرمزگان در سال گذشته ۴۴ درصد افزایش یافت

استاندار هرمزگان گفت: برای سال جاری صادرات ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار کالاهای غیرنفتی و محصولات تولیدی استان هرمزگان هدفگذاری شده است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان هرمزگان، عنوان کرد: توسعه صادرات یکی از راه های مهم رونق تولید و اشتغال و تقویت پول ملی است.

وی ادامه داد: همه ما باید حامی صادرکنندگان کالا باشیم و کمک ها و خدمات لازم را به آنها ارائه دهیم.

استاندار هرمزگان افزود: از صادرکنندگان هم انتظار داریم ارز حاصل از صادرات را به چرخه اقتصاد کشور بازگردانند تا به اقتصاد کمک شود.

همتی بیان داشت: در استان هرمزگان به عنوان قلب تپنده اقتصاد کشور ماموریت های ملی و استانی مهمی در حوزه صادرات بر عهده داریم که باید با حمایت همه جانبه از صادرکنندگان کالا آن را انجام دهیم.

وی با اشاره به فعال شدن گمرکات در شهرستان ها و بنادر کوچک استان هرمزگان، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۸ مجوز مرز رسمی برای مناطق مختلف استان صادر شد و در سال جاری نیز ۵ مجوز جدید مرز رسمی برای مناطق ساحلی و بندری در هرمزگان صادر شده است که این امر در رونق صادرات کالاهای غیرنفتی بسیار موثر بوده است.

وی گفت: در سال ۹۷ بالغ بر دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار محصولات و کالاهای تولیدی استان هرمزگان از گمرکات این استان صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن رشد ۴۴ درصدی را نشان می دهد.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: میزان صادرات کالا از استان هرمزگان به کشور عمان در سال گذشته ۶۱۵ میلیون دلار بود که ۷۵ درصد افزایش یافته و همچنین از هرمزگان به کشور قطر نیز ۸۹ میلیون دلار صادرات داشتیم که ۲۵ درصد رشد داشته است.

وی خاطر نشان کرد: این ارقام بیانگر فعال بودن تولید، روان شدن مسیر صادرات و افزایش فعالیت گمرکات و بنادر استان در راستای صادرات کالاهای غیر نفتی است.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: برای سال جاری صادرات ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار کالاهای غیرنفتی و محصولات تولیدی استان هرمزگان هدفگذاری شده است که امیدواریم بتوانیم این هدف مهم را تحقق ببخشیم.

شماره خبر : ١٦٣٧٨
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/02/29

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.