سه شنبه ١٣ خرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > منافع مردم در اولویت کار مدیران قرار گیرد/ارائه تمهیدات لازم برای جابجایی مردم از بافت فرسوده با واگذاری زمین


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٦٠٣٨

تاریخ:1398/02/04


استاندار هرمزگان در ستاد بازآفرینی شهری استان:
منافع مردم در اولویت کار مدیران قرار گیرد/ارائه تمهیدات لازم برای جابجایی مردم از بافت فرسوده با واگذاری زمین

استاندار هرمزگان گفت: منافع مردم باید در اولویت کار مدیران قرار گیرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست ستاد بازآفرینی شهری استان هرمزگان، عنوان کرد: باید به منظور افزایش ایمنی واحدهای مسکونی، نظارت بر صنعت ساختمان سازی سختگیرانه و قوی باشد تا از بروز هر گونه تخلف احتمالی در این بخش جلوگیری شود.

وی ادامه داد: علاوه بر نظارت سختگیرانه در ساخت و سازها، باید از احداث ساختمان های مسکونی غیرمجاز در سطح استان و به ویژه شهر بندرعباس جلوگیری کرد.

وی با اشاره به طرح مناسب سازی محله چاهستانی های بندرعباس، افزود: باید اولویت در مناسب سازی بافت فرسوده این محله، منازل مسکونی مردم باشد و تعیین تکلیف واحدهای آسیب پذیر در اولویت باشد.

همتی خاطرنشان کرد: درست است که ساخت خیابان و کوچه مهم است اما آنچه که اولویت دارد رفع مشکل ساختمان های مسکونی غیر مجاز است که جان مردم را به خطر خواهد انداخت و روند جابجایی افراد از این گونه مکان ها باید در اولویت قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بر سر منافع مردم با هیچ کس معامله نخواهم کرد، گفت: منافع مردم باید در اولویت کار مدیران قرار گیرد و با مدیرانی که این اولویت مهم را رعایت نکنند، با قاطعیت و طبق قانون برخورد می شود.

استاندار هرمزگان رعایت عدالت در میان مردم را از وظایف دولت و مدیران دانست و عنوان کرد: باید با یک فرمول و با انصاف در محلات دارای بافت فرسوده با مردم رفتار کرد تا اهالی این محلات رعایت عدالت را به درستی درک کنند.

وی پرهیز از تزریق اخبار یاس و ناامید کننده در جامعه را ضروری دانست و گفت: مردم در شرایط موجود نیازمند خبرهای امیدبخش هستند و باید از تزریق شبانه روزی خبرهای بد و ناامید کننده در جامعه پرهیز کرد.

همتی اظهار داشت: به منظور جابجایی مردم از مناطق آسیب پذیر و غیرقابل سکونت بافت فرسوده، ۳۵۰ هکتار در شهر بندرعباس به عنوان بانک زمین در نظر گرفته شده و زمین های این منطقه به اهالی محله چاهستانی ها که در واحدهای مسکونی غیرمجاز و فرسوده قرار دارند، واگذار خواهد شد.

وی اضافه کرد: البته این بانک زمین برای اکثر اهالی در محلات دارای بافت فرسوده شهرستان بندرعباس در نظر گرفته شده است که تسریع در واگذاری آنها نیازمند مشارکت مردم این محلات است.

همتی به استفاده از بخش خصوصی در مناسب سازی بافت فرسوده شهرستان بندرعباس اشاره کرد و گفت: باید با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، ساختمان های مقاوم و مناسب برای مردم در بافت های فرسوده، با حداقل هزینه و با پرداخت تسهیلات احداث شود.

وی با بیان اینکه باید از املاک و اراضی دولتی در سطح شهر بندرعباس به صورت اقتصادی استفاده کرد، افزود: باید املاک غیر اقتصادی ادارات دولتی را به منظور تکمیل پروژه های عام المنفعه مانند بیمارستان، مدرسه، جاده و ...استفاده کرد.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: مدیران باید با خلاقیت و نوآوری راه های استفاده از ظرفیت های راکد دولتی در مسیر تکمیل پروژه های نیمه تمام عام المنفعه را ارائه دهند و بتوانند با حداقل امکانات حداکثر بهره وری برای مردم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه در مسیر توسعه و ایجاد توازن در استان نیاز به مدیران کارآمد و شجاع است، افزود: مدیرانی که در مسیر مردم موانع ایجاد کنند و موجب معطلی آنها شوند، یعنی از مسئولیت واقعی خود اطلاعی ندارند و مناسب پست و منصب نیستند، مدیران باید بدانند وظیفه آنها تسریع در کار مردم است.

شماره خبر : ١٦٠٣٨
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/02/29

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.