جمعه ٢٢ آذر ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > بازدید سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان از روستاهای در معرض سیل شهرستان سیریک


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٥٨٧٣

تاریخ:1398/01/25بازدید سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان از روستاهای در معرض سیل شهرستان سیریک

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان شامگاه یکشنبه با عزیمت به شهرستان سیریک از روستاهای در معرض سیل این شهرستان بازدید و در جریان اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ورود سیلاب به منازل اهالی قرار گرفت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، در پی بارش شدید باران در شهرستان های سیریک و بشاگرد و جاری شدن رودخانه های فصلی چندین روستای شهرستان سیریک در معرض خطر سیل قرار گرفت.

در پی اعلام در معرض خطر قرار گرفتن چندین روستای بخش مرکزی شهرستان سیریک در سیل دکتر ایرج حیدری سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با عزیمت به این شهرستان در شرق استان از نزدیک در جریان اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ورود سیلاب به منازل مسکونی اهالی روستاهای در معرض خطر سیل قرار گرفت و دستوراتی را به منظور تسریع در روند امور در جریان بازدید صادر کرد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در پایان سفر به شهرستان سیریک در خصوص آخرین وضعیت روستای های در معرض سیل این شهرستان گفت: با مجموعه اقدامات صورت پذیرفته شده از خطر ورود سیل به منازل اهالی روستاهای در معرض خطر سیل در شهرستان سیریک جلوگیری بعمل آمده است.

وی خاطرنشان کرد: کلیه دستگاه های خدمات رسانی شامل راهداری، هلال احمر، سپاه، دهیاری ها ، شهرداری ها و نیروهای مردمی با مدیریت فرماندار شهرستان برای به حداقل رساندن خسارت های سیلاب در حال تلاش هستند.

حیدری تصریح کرد: ماشین آلات سنگین مورد نیاز جهت احداث سیل بند به روستاهای در معرض خطر اعزام گردیده است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطر نشان کرد: وضعیت شهرستان سیریک با فروکش سیلاب طی ساعت های آینده به حالت عادی بر می گردد.

وی با تاکید بر انجام کارهای بنیادی برای جلوگیری از وقوع سیل ، بیان داشت: لایروبی رودخانه ها و برنامه ریزی برای مهار سیلاب ها در مناطق بالا دست با احداث سد از جمله اقداماتی است که باید در بلند مدت برای جلوگیری از تکرار خطر سیل در شهرستان سیریک اتخاذ و عملیاتی گردد.

شماره خبر : ١٥٨٧٣
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.