جمعه ٢٢ آذر ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > اکثر محورهای مواصلاتی بازگشایی شده اند/خوشبختانه بارندگی خسارت جانی در پی نداشته است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٥٨٦٩

تاریخ:1398/01/25


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان:
اکثر محورهای مواصلاتی بازگشایی شده اند/خوشبختانه بارندگی خسارت جانی در پی نداشته است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: اکثر محورهای مواصلاتی استان بازگشایی شدند و تنها دو محور بندرخمیر _بندرلنگه به دلیل طغیان رودخانه کنخ و محور جاسک_سیریک به علت طغیان آبنما مسدود بوده که برای محور بندر خمیر_بندرلنگه محور جایگزین تعریف شده است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، رضا مدرس ضمن اعلام این مطلب افزود: تمامی تجهیزات و امکانات به منظور بازگشایی محورهای یاد شده به کار گرفته شده و امید است هر چه زودتر این دو محور نیز رفع انسداد شوند.

وی به آخرین وضعیت بارشی در شهرستان ها اشاره کرد و گفت: بیشترین بارش در شهرستان های بندرخمیر با 5/84 میلیمتر، حاجی آباد 8/44 میلیمتر، جاسک 3/41 و بندرعباس 40 میلیمتر به وقوع پیوسته است.

مدرس اضافه کرد: آبگرفتگی  شدید و غیر کنترل در استان  تا کنون وجود نداشته و تنها برخی مناطق از شهرستان های جاسک، میناب و حاجی آباد آبگرفتگی جزیی داشته است.

وی تصریح کرد: در برخی از روستاهای استان از جمله در شهرستان بندرلنگه دچار آبگرفتگی شدند که عوامل ذیربط در حال بررسی آخرین وضعیت روستاهای تمامی شهرستان های استان هستند.

وی با اشاره به خسارات احتمالی سامانه بارشی در استان، افزود: خسارات مالی در تمامی نقاط استان در  دست بررسی است و خوشبختانه این بارندگی ها با تمهیدات لحاظ شد و ارایه توصیه های ایمنی به مردم تا کنون خسارت جانی در  پی نداشته است.

شماره خبر : ١٥٨٦٩
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.