چهارشنبه ٠١ خرداد ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > روند ساماندهی فاضلاب شهرهای استان سرعت گیرد/لزوم برنامه ریزی برای کنترل ورود فاضلاب شهرهای ساحلی هرمزگان به دریا


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١٥٣٥٢

تاریخ:1397/12/20


دکتر حیدری در کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان:
روند ساماندهی فاضلاب شهرهای استان سرعت گیرد/لزوم برنامه ریزی برای کنترل ورود فاضلاب شهرهای ساحلی هرمزگان به دریا

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: دستگاه های اجرایی به ویژه شرکت آب و فاضلاب شهری استان روند تکمیل پروژه ساماندهی فاضلاب شهرهای استان را سرعت بخشند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر ایرج حیدری در کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان هرمزگان با اشاره به اهمیت ساماندهی فاضلاب شهرهای استان، عنوان کرد: ساماندهی فاضلاب شهرهای استان به ویژه شهر بندرعباس مطالبه عمومی است و ضروریست  دستگاه های اجرایی روند تکمیل پروژه های مربوط به ساماندهی فاضلاب  شهرهای استان به ویژه  شهرهای ساحلی را سرعت بخشند.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت و نقش ساماندهی فاضلاب  شهرهای استان  در بهبود شاخص های بهداشتی و سلامت این مناطق اداره کل  محیط زیست و دانشگاه علوم پزشکی استان  بر عملکرد دستگاه های اجرایی در حوزه ساماندهی فاضلاب  شهرهای استان نظارت نمایند.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: اقدامات مناسبی در حوزه ساماندهی  فاضلاب شهرهای استان  به ویژه شهر بندرعباس توسط شرکت آب و فاضلاب  استان صورت پذیرفته  است ولی تا رسیدن به نقطه ایدآل فاصله داریم.

حیدری گفت: ساماندهی خورهای شهر بندرعباس  مطالبه  عمومی مهم دیگر مردم استان به ویژه شهر بندرعباس  که باید با جدیت پیگیری  و دنبال شود.

وی اظهار داشت: فرمانداران شهرهای استان بر عملکرد دستگاه های اجرایی در حوزه ساماندهی فاضلاب  شهرها نظارت و برنامه های عملیاتی این دستگاه ها در حوزه ساماندهی فاضلاب احصاء  و اقدامات صورت پذیرفته  را منعکس نمایند.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: با توجه به هزینه بر بودن اجرای طرح های شبکه فاضلاب جذب اعتبارات  ملی در این رابطه با جدیت پیگیری  شود.

حیدری خاطرنشان کرد: شهرداران استان به ویژه  شهرداران شهرهای ساحلی در جمع آوری آب های سطحی  محلات شهرها و جلوگیری از ورود فاضلاب های خانگی به خورها با دستگاه های اجرایی  همراهی نمایند و در این زمینه همکاری مردم برای تحقق این مهم است.

وی گفت: تکمیل تصفیه خانه های  فاصلاب شهرهای استان با جدیت دنبال گردد  و تحقق این مهم از فرمانداران  به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان ها مطالبه خواهد شد و دستگاههای اجرایی هم موظف به همکاری در این رابطه با فرمانداران  می باشند.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان  گفت: شهرداری بندرعباس در موضوع  انعقاد قرارداد خرید پساب فاضلاب شهر بندرعباس با شرکت آب و فاضلاب استان برای تامین آب مورد نیاز فضای سبز شهر اقدامات خود را تسریع نماید.

شماره خبر : ١٥٣٥٢
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.