چهارشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > اولویت به کارگیری نیرو در صنایع باید با افراد بومی و ماندگار استان باشد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١٢٤٦٣

تاریخ:1397/10/25


مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری هرمزگان:
اولویت به کارگیری نیرو در صنایع باید با افراد بومی و ماندگار استان باشد

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری هرمزگان بر بهره گیری از نیروهای بومی در صنایع استان تاکید کرد و گفت: باید اولویت به کارگیری نیروهای انسانی افراد بومی و ماندگار استان باشد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، احمد نفیسی در نشست کمیسیون کارگری استان هرمزگان، ضمن تشکر از تلاش فعالان حوزه اقتصاد، بیان داشت: طبق قانون اساسی هر ایرانی حق دارد در هرجای کشور ساکن شود و هر شغلی را انتخاب کند، لذا برای ما همه، بومی و غیر بومی از حقوق برابر بر خوردار است ولی به دلیل شرایط خاص مملکت سیاست ترجیحی استفاده از نیروهای ماندگار و بومی دراستان پیگیری می شود و باید عدل و انصاف و نسبت معقول و منطقی در این مسئله رعایت شود، همچنین مسئله تولید و حفاظت از آن بر هرچیزی ترجیح دارد.

وی افزود: شرکت های صنعتی باید کارگران فعلی خود را حفظ و حق و حقوق آنها را به موقع پرداخت کنند.

وی تصریح کرد: در شرایط ویژه امروز که آمریکا به طور صریح در جهت تشدید تحریم های قبلی و جدید خود با ما اعلام مقابله می کند، این قبیل مسائل بیانگر آن است که این کشور هنوز خوی تجاوزگرانه دارد.

نفیسی با بیان اینکه دولت آمریکا از یک سو در جهت ایجاد مضیقه برای ما و از سوی دیگر سازماندهی در جهت ایجاد نارضایتی های عمومی در بین فعالان اقتصادی را در دستور کار خود قرار داده است، یادآور شد: این کشور از موضعی به ظاهر خیرخواهانه درصدد ایجاد شکاف بین دولت و مردم برآمده در حالی که محرک اصلی همه نارضایتی ها خود آمریکاست.

به گفته وی، امیدواریم با همکاری همه دلسوزان نظام ضمن عبور از این گردنه، روز به روز در جهت تقویت موضع دفاع از ارزش ها و آرمان های مقدس نظام گام برداریم.

نفیسی ادامه داد: در شرایط حساس کنونی، کمیسیون های کارگری شهرستان های استان باید با تشکیل جلسات مداوم مسایل و مشکلات را رصد و مهار کرده و در جایی که برای حل معضلات کارگری نیاز به ورود کمیسیون کارگری باشد آن را به ما منعکس کنند.

شماره خبر : ١٢٤٦٣
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.