دوشنبه ٠٣ تير ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > شورای توسعه سواحل مکران در هرمزگان تشکیل شود/توانمندسازی جامعه محلی برای مشارکت در توسعه مکران در اولویت باشد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١٢٣٣٩

تاریخ:1397/10/19


استاندار هرمزگان در نشست هم اندیشی تدوین برنامه طرح توسعه درون زای سواحل مکران:
شورای توسعه سواحل مکران در هرمزگان تشکیل شود/توانمندسازی جامعه محلی برای مشارکت در توسعه مکران در اولویت باشد

استاندار هرمزگان خواستار تشکیل شورای برنامه ریزی و توسعه سواحل مکران در هرمزگان شد و گفت: جلسات این شورا باید با حضور دستگاه های مرتبط در این موضوع به طور منظم برگزار شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست هم اندیشی تدوین برنامه طرح توسعه درون زای سواحل مکران، عنوان کرد: با عنایتی که مقام معظم رهبری به ظرفیت های حوزه مکران داشتند و اهتمامی که دولت به این موضوع مهم و استراتژیک داشته است، توسعه سواحل مکران در قانون برنامه ششم توسعه و دیگر قوانین به عنوان یکی از موضوعات محوری جدی دولت قرار گرفته و گام های خوبی در این راستا در حال برداشته شدن است.

وی ادامه داد: این تحول خوب که در حال رخ دادن است، استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان را تحت تاثیر قرار می دهد.

استاندار هرمزگان خواستار تشکیل شورای برنامه ریزی و توسعه سواحل مکران در هرمزگان شد و بیان داشت: جلسات این شورا باید با حضور دستگاه های مرتبط در این موضوع به طور منظم برگزار شود و در این راستا باید برنامه ها در مسیر هم قرار گیرند تا توسعه پایدار مد نظر در این منطقه تحقق یابد.

همتی تصریح کرد: مدل توسعه مکران باید ایجاد تلفیقی بین سازمان های ملی و محلی باشد و در حال تلاش هستیم در سازمانی که قرار است برای توسعه مکران ایجاد شود، نقش جامعه و مدیریت محلی با نقش سازمان ملی پیوند داشته باشد.

وی گفت: برای چنین برنامه بزرگی که در دست اقدام است، جوامع محلی باید به شناخت لازم از توسعه برسند و باید افق کار را برای جامعه محلی ترسیم کنیم تا با این توسعه همراهی داشته باشند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: توانمندسازی جامعه محلی برای تامین نیازهای نیروی انسانی توسعه مکران باید به طور جدی در دستور کار باشد و مشارکت عمومی جامعه محلی شتاب بخش توسعه سواحل مکران خواهد بود.

شماره خبر : ١٢٣٣٩
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.