دوشنبه ٠٣ تير ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > مبارزه با قاچاق کالا با استفاده از ابزارهای اقتصادی انجام شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١٢٣٣٧

تاریخ:1397/10/19


اکرمی:
مبارزه با قاچاق کالا با استفاده از ابزارهای اقتصادی انجام شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان قاچاق کالا و ارز را یک معضل اقتصادی در جامعه دانست و گفت: قاچاق کالا و ارز یک معضل و مسئله اقتصادی است که باید آن را از طریق ابزارهای اقتصادی حل و رفع کرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، بهروز اکرمی در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان هرمزگان، عنوان کرد: وقتی کارکرد پدیده‌ ای مثل قاچاق اقتصادی می‌ شود تصمیماتی که برای آن گرفته می‌ شود هم اقتصادی است، همچنین برای مبارزه با این پدیده راهکارهای امنیتی نسبت به راهکارهای اقتصادی تأثیر کمتری دارند.

وی اضافه کرد: قاچاق كالا پدیده ای است كه از جهات گوناگونی حیات جامعه را تهدید می كند، از یك سو واردات كالاهای قاچاق به تولیدات داخلی مشابه لطمه وارد می زند و مانع از رشد و پیشرفت صنعت كشور می شود.

اکرمی تصریح کرد: برای اینکه  از رکود خارج و توسعه و رونق اقتصادی رشد مثبت داشته باشد، باید برای مشکل قاچاق کالا فکر اساسی شود، بدون رفع معضل قاچاق کالا، رسیدن به افق روشن در مسائل اقتصادی بسیار سخت و مشکل خواهد بود.

وی بر فعالیت بیشتر برای مقابله با قاچاق کالا از طریق مرزهای استان تاکید کرد و افزود: مسیرهای استان باید برای خروج کالاهایی مانند سوخت، ماهی و دام زنده ناامن شوند و ریسک قاچاق از هرمزگان افزایش یابد و باید علاوه بر فعالیت های انتظامی و امنیتی به دنبال برنامه برای استفاده از ابزار اقتصادی در مسیر مقابله و مبارزه با قاچاق بود.

شماره خبر : ١٢٣٣٧
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.