دوشنبه ٠٣ تير ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > جزایر هرمزگان با رویکرد گردشگری توسعه می یابند


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١٢٣٢٩

تاریخ:1397/10/18


استاندار هرمزگان در نشست توسعه جزایر استان:
جزایر هرمزگان با رویکرد گردشگری توسعه می یابند

استاندار هرمزگان گفت: رویکرد ما در توسعه جزایر هرمزگان، ایجاد امکانات گردشگری و سکونتگاهی در جزایر است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست توسعه جزایر استان هرمزگان با اشاره به تدوین سند توسعه جزایر هرمزگان، عنوان کرد: رویکرد ما در توسعه جزایر هرمزگان، ایجاد امکانات گردشگری و سکونتگاهی در جزایر است.

وی ادامه داد: در این راستا سازمان بنادر و دریانوردی باید در تمامی جزایر هرمزگان اسکله های گردشگری احداث کند و ایجاد جاده های مناسب به عنوان رینگ دور جزایر نیز در دستور کار باشد.

استاندار هرمزگان افزود: تامین آب و برق از دیگر موارد دارای اولویت در جزایر است تا به سرعت سرمایه گذاری ها در جزایر عملیاتی شوند.

همتی تصریح کرد: با توجه به سیاست حضور جمعیت بیشتر در جزایر، باید بهترین امکانات در جزایر ایجاد شوند و سرمایه گذاران بیشتری جهت سرمایه گذاری در جزایر سوق یابند.

وی گفت: احداث اسکله های صیادی در جزایر از دیگر مواردی است که باید در جهت تحقق اهداف شیلاتی استان به طور جدی مورد توجه قرار گیرد.

دکتر بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور نیز در این نشست با بیان اینکه توسعه جزایر هرمزگان در قالب 70 بند مصوب شده است، اظهار داشت: روند اجرای بخشی از این مصوبات رضایت بخش است اما اجرای بخش دیگری از مصوبات قابل قبول نبوده است.

وی ادامه داد: باید برنامه زمان بندی اجرای کامل مصوبات تدوین و ارائه شود و دستگاه های مختلف میزان درصد پیشرفت فیزیکی مربوط به مصوبات خود را اعلام نمایند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور افزود: در این نشست پیشنهادات مناسبی جهت تکمیل و اصلاح مصوبات قبلی ارائه شد که باید برآورد اعتباری و برنامه زمان بندی اجرای آنها نیز ارائه شود.

شماره خبر : ١٢٣٢٩
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.